Będą zmiany w kryteriach wyboru ofert przez NFZ

Dodano: 9 maja 2016

Resort zdrowia przekazał do konsultacji projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie świadczeń opieki zdrowotnej.

Rozporządzenie w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna przewiduje, że w zakresie świadczeń, w których mogą być zrealizowane świadczenia związane z diagnostyką i leczeniem onkologicznym, premiowani będą ci, którzy w dniu złożenia oferty realizują w ramach umowy świadczenia wstępnej lub pogłębionej diagnostyki onkologicznej na podstawie karty diagnostyki i leczenia onkologicznego.

Dla świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie szpitalne projekt poszerza katalog kategorii jakościowych dla poszczególnych zakresów świadczeń.

Projektowany akt dla świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenia szpitalne i ambulatoryjna opieka specjalistyczna w zakresie chemioterapii proponuje odejść od stosowanej dotychczas praktyki kontraktowania i określania kryteriów wyboru ofert odrębnie na 3 zakresy postępowań w zależności od trybu podawania chemioterapii: ambulatoryjny, jednodniowy, hospitalizacji.

Rozporządzenie ma wejść w życie 1 lipca 2016 r.

Słowa kluczowe:
NFZ

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Załóż konto testowe na 24 godziny


ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE NA 24 GODZINY

Pełny dostęp do portalu to:

  • Aktualność tematów
  • Szeroki zasób informacji eksperckich
  • Porady ekspertów za pośrednictwem e-maila
  • Gotowe rozwiązania najistotniejszych problemów
Sprawdź »