Program pilotażowy leczenia otyłości KOS-BAR wydłużony

/appFiles/site_102/images/autor/TW6cBmIptFlKD4R.png

Autor: Redakcja Portalu

Dodano: 7 czerwca 2023

Rozporządzenie ministra zdrowia, które weszło w życie 3 czerwca, wydłuża etap realizacji programu pilotażowego KOS-BAR dotyczącego kompleksowej opieki specjalistycznej nad pacjentami leczonymi z powodu otyłości olbrzymiej do końca 2024 roku.

Wśród zalet tego programu eksperci wymieniają przede wszystkim chirurgiczne zmniejszenie żołądka, które zapewnia znaczną utratę wagi.

Dodatkowo, pomaga to w zapobieganiu i leczeniu wielu schorzeń związanych z otyłością, takich jak cukrzyca typu 2, choroby serca, obturacyjny bezdech senny oraz niektóre rodzaje nowotworów.

Program KOS-BAR: Korzyści z wydłużenia pilotażu dla pacjentów z otyłością olbrzymią

Dłuższa realizacja programu pozwoli na poprawę stanu zdrowia większej liczby pacjentów, skróci czas hospitalizacji i przyczyni się do szybszego powrotu pacjentów do aktywności zawodowej. Dodatkowo, zmniejszy skalę występowania powikłań i obniży koszty ponoszone przez państwo.

Co obejmuje program pilotażowy dla osób leczonych z powodu otyłości olbrzymiej

Program pilotażowy KOS-BAR obejmuje kompleksową opiekę, począwszy od przygotowań pacjenta do zabiegu przez wielospecjalistyczny zespół, poprzez kwalifikację do operacji, opracowanie indywidualnego planu leczenia zabiegowego, aż po wizytę kontrolną, opracowanie indywidualnego planu rehabilitacji leczniczej, a także pomoc psychologiczną i dietetyczną.

Uzyskaj nieograniczony
dostęp do SerwisZOZ.pl

  • Aktualne informacje o zmianach prawnych
  • Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
  • Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
UZYSKAJ NIEOGRANICZONY DOSTĘP

Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl

aktywuj dostęp testowy