Projekt rozporządzenia MZ: audyt kliniczny w placówkach realizujących badania przesiewowe dotyczące wczesnego wykrywania raka piersi

Dodano: 7 września 2016

Rozporządzenie zmienia rozporządzenie z 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu programów zdrowotnych. W projekcie wprowadzono zmianę do załącznika stanowiącego wykaz świadczeń gwarantowanych z zakresu programów zdrowotnych oraz warunki ich realizacji, przez zmianę w zakresie podmiotów uprawnionych do przeprowadzania kontroli jakości i szkoleń w ramach Programu profilaktyki raka szyjki macicy i Programu profilaktyki raka piersi.

W Narodowym Programie Zwalczania Chorób Nowotworowych na lata 2016–2024, przewidziano prowadzenie w ramach kierunku interwencji pn. „Badania przesiewowe w kierunku wczesnego wykrywania raka piersi” kontroli jakości badań mammograficznych na poziomie podstawowym, przez ocenę zdjęć mammograficznych (audyt kliniczny) i wykonywanie testów specjalistycznych w placówkach.

Kontrole te mają być prowadzone przez podmioty niezależne od placówek realizujących badania. Wyniki kontroli mają być wykorzystywane do bieżącego zarządzania realizatorami działań, w tym do rozwiązywania umów.

Słowa kluczowe:
audytprogramy zdrowotne

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Załóż konto testowe na 24 godziny


ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE NA 24 GODZINY

Pełny dostęp do portalu to:

  • Aktualność tematów
  • Szeroki zasób informacji eksperckich
  • Porady ekspertów za pośrednictwem e-maila
  • Gotowe rozwiązania najistotniejszych problemów
Sprawdź »