Wchodzi w życie 1 stycznia: kasa fiskalna już od pierwszej sprzedanej usługi zdrowotnej

Dodano: 2 stycznia 2017

Zgodnie z nowym rozporządzeniem ministra rozwoju i finansów z 16 grudnia 2016 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz.U. z 2016 r. poz. 2177) od 1 stycznia 2017 r. lekarze i lekarze dentyści, którzy rozpoczynają udzielanie świadczeń zdrowotnych na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, będą zobligowani do zainstalowania kasy rejestrującej już z chwilą pierwszej sprzedaży takiej usługi.

W świetle dotychczas obowiązującego rozporządzenia z 4 listopada 2014 r. świadczenie przez lekarzy i lekarzy dentystów, we własnym imieniu, usług w zakresie opieki medycznej na rzecz pacjentów komercyjnych umożliwiało odroczenie obowiązku zainstalowania kasy fiskalnej o dwa pełne miesiące kalendarzowe od daty rozpoczęcia świadczenia takich usług.

Od 1 stycznia 2017 r. już pierwszą sprzedaż takich usług trzeba zarejestrować za pomocą kasy fiskalnej. Ma to istotne znaczenie dla osób rozpoczynających dopiero działalność leczniczą oraz przekształcających swoje praktyki zawodowe (np. z kontraktowych na stacjonarne).

>>BAZA WIEDZY: Kasa fiskalna obowiązkowa już od pierwszej usługi medycznej

Słowa kluczowe:
kasa fiskalna

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Załóż konto testowe na 24 godziny


ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE NA 24 GODZINY

Pełny dostęp do portalu to:

  • Aktualność tematów
  • Szeroki zasób informacji eksperckich
  • Porady ekspertów za pośrednictwem e-maila
  • Gotowe rozwiązania najistotniejszych problemów
Sprawdź »