Czy możesz udostępniać dane o liczbie zakażeń koronawirusem

/appFiles/site_102/images/autor/SGcwh7X8OkKVzBx.jpeg

Autor: Marcin Sarna

Dodano: 18 stycznia 2021
Czy możesz udostępniać dane o liczbie zakażeń koronawirusem

Otrzymałeś wniosek o udostępnienie informacji na temat liczby osób zarażonych wirusem SARS-CoV-2, hospitalizowanych w Twoim podmiocie. Jak postąpić? Czy możesz podać te dane wnioskodawcy?

Każda informacja o sprawach publicznych jest informacją publiczną (art. 61 Konstytucji RP i art. 1 ust. 1 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej). Informacja publiczna podlega udostępnieniu i ponownemu wykorzystywaniu przez podmioty wnioskujące o dostęp do takiej informacji. Konstytucja stwierdza, że prawo do pozyskiwania takich informacji obejmuje także informacje o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne.

Pozostało jeszcze 88 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.