Podwójna kara za błąd na recepcie – czy to możliwe

/appFiles/site_102/images/autor/496PweUk3dTCsnJ.jpeg

Autor: Anna Wilińska-Zelek

Dodano: 28 maja 2019
Podwójna kara za błąd na recepcie – czy to możliwe

Dotychczas tylko część placówek medycznych regulowała w umowach z pacjentami ich odpowiedzialność za roszczenia NFZ związane m.in. ze stwierdzeniem braku uprawnienia do skorzystania z refundacji przez pacjenta czy wypisania recepty nieuzasadnionej udokumentowanymi względami medycznymi. Co się zmieni po 1 czerwca?

Przepisy rozszerzające katalog przesłanek nałożenia kary pieniężnej na lekarzy, lekarzy dentystów oraz świadczeniodawców realizujących kontrakty z NFZ za nieprawidłowości przy wystawianiu recept na refundowane leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub wyroby medyczne wejdą w życie 1 czerwca 2019 roku (art. 6 pkt 7 w zw. z art. 20 ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw (dalej ustawa).

Pozostało jeszcze 86 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Zyskaj DARMOWY 24h dostęp do portalu!


Aktywuj 24-godzinny okres testowy

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Słowa kluczowe:
błądkararecepta

Spis treści Czytaj e-wydanie