Kiedy należy poprawiać błędy w elektronicznej dokumentacji medycznej

System teleinformatyczny do prowadzenia dokumentacji medycznej pozwala wykasować wprowadzoną informację, zrobić korektę natychmiast. Jak jednak mam postąpić, gdy w następnym dniu zauważyłem błąd ortograficzny, stylistyczny czy logiczny? Czy mam poprawiać wtedy wpis?
Prowadzenie dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej jest coraz powszechniejsze i korzystne z punktu widzenia podmiotu zobowiązanego do prowadzenia dokumentacji oraz pacjenta. Ta postać dokumentacji pozwala nie tylko usprawnić proces jej prowadzenia i wyeliminować niektóre błędy spowodowane czynnikiem ludzkim czy skrócić czas niezbędny do wytworzenia dokumentu, lecz także umożliwia zmianę sposobu raportowania informacji przez podmioty wykonujące działalność leczniczą w taki sposób, aby jak najwięcej tych danych mogło być generowanych automatycznie w systemach teleinformatycznych, w których prowadzą dokumentację medyczną w postaci elektronicznej.
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
- Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
- Przywileje z uczestnictwa w Klubie Menedżera Ochrony Zdrowia - rabaty, konferencje, webinary live, e-szkolenia, prezenty
Jeśli masz już konto
Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl
aktywuj dostęp testowyJeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.