Kiedy należy poprawiać błędy w elektronicznej dokumentacji medycznej

System teleinformatyczny do prowadzenia dokumentacji medycznej pozwala wykasować wprowadzoną informację, zrobić korektę natychmiast. Jak jednak mam postąpić, gdy w następnym dniu zauważyłem błąd ortograficzny, stylistyczny czy logiczny? Czy mam poprawiać wtedy wpis?
Prowadzenie dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej jest coraz powszechniejsze i korzystne z punktu widzenia podmiotu zobowiązanego do prowadzenia dokumentacji oraz pacjenta. Ta postać dokumentacji pozwala nie tylko usprawnić proces jej prowadzenia i wyeliminować niektóre błędy spowodowane czynnikiem ludzkim czy skrócić czas niezbędny do wytworzenia dokumentu, lecz także umożliwia zmianę sposobu raportowania informacji przez podmioty wykonujące działalność leczniczą w taki sposób, aby jak najwięcej tych danych mogło być generowanych automatycznie w systemach teleinformatycznych, w których prowadzą dokumentację medyczną w postaci elektronicznej.
Zyskaj pełny dostęp do SerwisZOZ.pl
- Bądź na bieżąco - natychmiastowe informacje o zmianach w przepisach
- Skorzystaj z pomocy ekspertów - odpowiedź na Twoje pytanie maksymalnie w 48 h
- Zyskaj dostęp do ponad 3500 gotowych porad, wzorów i procedur
- Dołącz do Klubu Menedżera - zyskaj zniżki, webinary, e-szkolenia i zaproszenia na konferencje
Jeśli masz już konto,
zaloguj się:
Nie masz konta?
Kup dostęp jednorazowy do tego materiału.
Wyślij SMS o treści: WPR na numer 92568.
Otrzymasz kod dostępu - wpisz go poniżej.
Koszt: 30.75 zł brutto (25 zł netto)
Regulamin usługi SMS.






/Zarządzanie w Ochronie Zdrowia
/Zarządzanie w Ochronie Zdrowia