Brakowanie indywidualnej dokumentacji medycznej w SPZOZ: co podlega zniszczeniu

Brakowanie dokumentacji nie jest tożsame z niszczeniem zbędnych dokumentów, choć w praktyce przeprowadza się je właśnie w celu trwałego pozbycia się przeterminowanej i zbędnej dokumentacji. Skorzystaj ze wskazówek dotyczących stosowania procedury dotyczącej postępowania z dokumentacją medyczną przeznaczoną do zniszczenia.
- Brakowanie dokumentacji medycznej polega na ocenie wartości nieprzydatnych akt dla jednostki organizacyjnej i przekazaniu wartościowych materiałów archiwalnych do archiwów państwowych.
- Procedura brakowania jest skomplikowana i obejmuje twórców dokumentacji, archiwum państwowe oraz obowiązkowe uzyskanie formalnej zgody.
- Obowiązek brakowania dotyczy tylko państwowych i samorządowych jednostek organizacyjnych, a placówki medyczne są związane z odpowiednimi przepisami dotyczącymi narodowego zasobu archiwalnego i archiwów.
- Czytaj też: Archiwum dokumentacji medycznej – na co zwrócić uwagę przy przechowywaniu kartotek pacjenta
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
- Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
- Przywileje z uczestnictwa w Klubie Menedżera Ochrony Zdrowia - rabaty, konferencje, webinary live, e-szkolenia, prezenty
Jeśli masz już konto
Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl
aktywuj dostęp testowyJeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.