Szkolenia w zakresie dokumentacji medycznej. Jak definiować potrzeby?

/appFiles/site_102/images/autor/MN7qsprGTDQYJXK.jpeg

Autor: Karol Kolankiewicz

Dodano: 19 stycznia 2024
Szkolenia w zakresie dokumentacji medycznej. Jak definiować potrzeby?

Udzielanie świadczeń zdrowotnych i prowadzenie działalności leczniczej nieodłącznie wiąże się z koniecznością znajomości przepisów regulujących kwestie dokumentacji medycznej. Dowiedz się, jak – dzięki właściwie dobranym szkoleniom – poprawić jakość dokumentacji i efektywność pracy w opiece zdrowotnej.

  • Program szkolenia dotyczącego dokumentacji medycznej powinien obejmować kluczowe przepisy regulujące obowiązki związane z dokumentacją, określone w ustawie o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz w rozporządzeniu ministra zdrowia o rodzajach, zakresie i wzorach dokumentacji medycznej oraz sposobie jej przetwarzania.

  • Ważne jest, aby uczestnicy szkolenia poznali zasady prowadzenia, minimalną zawartość, udostępnianie, przechowywanie i ochronę dokumentacji medycznej.

  • Szkolenie powinno być kompleksowe i dostosowane do specyfiki danego podmiotu leczniczego, uwzględniając różnorodne aspekty praktyczne związane z prowadzeniem dokumentacji medycznej. Ponadto szkolenie powinno kłaść nacisk na zrozumienie przez uczestników znaczenia właściwego prowadzenia dokumentacji w kontekście praw pacjenta, odpowiedzialności prawnej oraz jakości świadczeń zdrowotnych.

Pozostało jeszcze 94% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl

aktywuj dostęp testowy

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Słowa kluczowe:
dokumentacja medyczna