Jak zgodnie z przepisami prowadzić listy oczekujących

Wśród menedżerów podmiotów leczniczych realizujących kontrakty z NFZ wiele wątpliwości budzą zmiany w zakresie zawierania umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, a także pakiet kolejkowy i pakiet onkologiczny. Oto najczęstsze z nich.
Jedną z ważniejszych zmian w ustawie o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych z 22 lipca 2014 r. było wprowadzenie zasady, że listy oczekujących na świadczenia szpitalne i specjalistyczne muszą być prowadzone w formie elektronicznej, a świadczeniodawcy udzielający świadczeń szpitalnych i specjalistycznych są zobowiązani umożliwić świadczeniobiorcom umawianie się drogą elektroniczną na wizyty, monitorowanie statusu na liście oczekujących na udzielenie świadczenia oraz powiadamianie o terminie udzielenia świadczenia. Dlatego warto sprawdzić, czy system informatyczny spełnia wymienione kryteria. Czy umożliwia sprawdzanie przez pacjenta statusu na liście oczekujących na udzielenie świadczenia? Warto podkreślić, że do obsługi systemu list oczekujących są już stworzone dedykowane programy informatyczne.
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
- Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
- Przywileje z uczestnictwa w Klubie Menedżera Ochrony Zdrowia - rabaty, konferencje, webinary live, e-szkolenia, prezenty
Jeśli masz już konto
Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl
aktywuj dostęp testowyJeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.