Skąd pieniądze na podwyżki w służbie zdrowia – case study ze szpitala w Murckach

Z tym, że wynagrodzenia należy podwyższać, szczególnie w czasach szalejącej inflacji, większość się zgadza. Jednak kwestia deklaracji i późniejszego wykonania zapisów ustawy to już dwie odmienne sprawy. Nowelizacja ustawy, która weszła w życie 29 czerwca br., zakłada podwyższenie wynagrodzeń w ochronie zdrowia. Wykonaniem tych zapisów zajmują się kierownicy jednostek leczniczych.
- Problemy finansowe w służbie zdrowia to fakt. Jednak w ostatnim czasie należy dopisać kolejny rozdział w tej historii. Zapowiadane przez Ministerstwo Zdrowia podwyżki dla personelu medycznego niemedycznego, choć są oczekiwane, to nie mają odzwierciedlenia w finansowaniu szpitala przez NFZ.
- Dotychczas jednostki medyczne otrzymywały na ten cel dodatkowe fundusze, które choć nie rekompensowały w pełni kosztów podwyżek, to jednak pozwalały zachować Szpitalowi relatywną stabilność finansowa.
- Kierownictwo szpitala Murcki sumarycznie na podwyżki otrzyma niewiele ponad mln zł, a koszty wdrożenia podwyżek wyniosą aż 8,5 mln zł.
- Czytaj też: Od 1 lipca 2022 r. podwyżki w ochronie zdrowia. Sprawdź, ile wyniosą»
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
- Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
- Przywileje z uczestnictwa w Klubie Menedżera Ochrony Zdrowia - rabaty, konferencje, webinary live, e-szkolenia, prezenty
Jeśli masz już konto
Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl
aktywuj dostęp testowyJeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.