Piotr Nowicki: Jakość musi współgrać z ekonomią

/appFiles/site_102/images/autor/ZQGhpVtKd6aMSgi.jpeg

Autor: Magdalena Pokrzycka-Walczak

Dodano: 14 marca 2016
Piotr Nowicki: Jakość musi współgrać z ekonomią

Chcemy wciąż poprawiać standard i jakość leczenia. Dlatego konieczne są inwestycje nie tylko w sprzęt, bazę lokalową, ale także w kadrę medyczną. Jedynie połączenie wyspecjalizowanego i doświadczonego personelu z nowoczesną bazą diagnostyczną i terapeutyczną placówki jest gwarantem jakości -rozmowa z PIOTREM NOWICKIM, dyrektorem Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 we Wrocławiu

Jak dbać o jakość opieki medycznej w sytuacji ograniczonych budżetów placówek? Jaka jest recepta na sukces SPSK Nr 1 we Wrocławiu?

Jakość opieki medycznej nie tylko może, ale wręcz musi współgrać z efektywnością ekonomiczną. Żaden szpital, który boryka się z problemami finansowymi, z powodu bieżącej sytuacji czy zadłużenia nie może dbać o jakość opieki medycznej. Po prostu go na to nie stać. Mówiąc krótko – dbałość ekonomiczna jest tożsama z dbaniem o jakość. Więcej pieniędzy przekłada się na inwestycje, lepsze wynagrodzenia pracowników, stosowanie szerszej diagnostyki czy lepszych materiałów medycznych i leków.

Pozostało jeszcze 82 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Słowa kluczowe:
ochrona zdrowiawywiad