Łukasz Szyntor: Realizujemy specjalistyczne programy projakościowe

/appFiles/site_102/images/autor/ZQGhpVtKd6aMSgi.jpeg

Autor: Magdalena Pokrzycka-Walczak

Dodano: 6 listopada 2017
Łukasz Szyntor: Realizujemy specjalistyczne programy projakościowe

Zdarzenia niepożądane związane z przyjmowaniem leków występują co najmniej u kilku procent pacjentów i bywają niebezpieczne. Dlatego placówka w Gryficach już na etapie przyjęcia pacjenta do szpitala weryfikuje alergie m.in. na leki i lateks - Rozmowa z ŁUKASZEM SZYNTOREM, rzecznikiem prasowym Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach.

SPZZOZ w Gryficach działa, bazując na wieloletnim doświadczeniu, i wykorzystuje potencjał m.in. szpitala w Gryficach. Wspiera także działalność okolicznych placówek medycznych w zapewnieniu najwyższej jakości świadczeń medycznych dla pacjentów. Realizuje np. program bezpiecznego leczenia zabiegowego pacjentów z potwierdzoną nadwrażliwością na latex. Na czym polega to przedsięwzięcie? 

Od kilku lat szpital w Gryficach zapewnia wykonywanie procedur operacyjnych w środowisku bezlateksowym. Już na etapie przyjęcia pacjenta do szpitala, podczas wywiadu lekarskiego, weryfikujemy różne alergie m.in. na leki i lateks. Zebrane dane odnotowujemy w dokumentacji medycznej papierowej oraz w systemie informatycznym szpitala. System w przypadku edycji danych podczas planowania dalszego leczenia, w tym zabiegów operacyjnych informuje personel szpitala o danym uczuleniu u pacjenta. Dzięki temu personel medyczny - wiedząc o pacjencie z nadwrażliwością na lateks – przygotowuje sale operacyjne do zabiegu, w tym zabezpiecza aparaturę medyczną, sprzęt jednorazowy i leki wolne od lateksu. Oczywiście taki sprzęt odpowiednio wcześniej pozyskujemy w drodze przetargów, w których SIWZ jasno wskazuje na obowiązek dostarczania produktów wolnych od lateksu. Dzięki temu pacjenci zagrożeni anafilaksją przez kontakt z lateksem mogą być bezpiecznie hospitalizowani i leczeni w szpitalnym oddziale ratunkowym, oddziale intensywnej terapii, oddziałach chirurgicznym, ginekologicznym i w razie potrzeby pozostałych.

Pozostało jeszcze 77 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Zyskaj DARMOWY 24h dostęp do portalu!


Aktywuj 24-godzinny okres testowy

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Słowa kluczowe:
dobre praktykiwywiad