Certyfikaty ISO powrócą do kryteriów oceny ofert przez NFZ

Dodano: 14 stycznia 2016

Narodowy Fundusz Zdrowia pracuje nad zarządzeniem w sprawie określenia kryteriów oceny ofert o zawarcie umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. W projekcie zarządzenia przygotowanym przez NFZ dodano kryteria oceny ofert, które premiują podmioty współpracujące z Agencją Oceny Technologii Medycznych (AOTM) oraz kryteria premiujące oferentów, którzy prowadzą w swoich placówkach program badania satysfakcji pacjenta. Jednocześnie usunięto kryteria dotyczące posiadania przez świadczeniodawców certyfikatów ISO.

W konsultacjach z krytyką spotkała się rezygnacja z premiowania podmiotów za posiadanie certyfikatów ISO, co mogłoby pogorszyć jakość świadczonych usług. Dlatego najpewniej wśród kryteriów oceny ofert pozostanie certyfikat ISO 9001 (w zakresie zarządzania jakością w sferze usług) oraz certyfikat ISO 27001 (w zakresie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji).

Krytycznie oceniono również rozwiązanie, zgodnie z którym premiowani będą świadczeniodawcy przekazujący dane do AOTM, bo właśnie AOTM będzie wybierała jednostki, od których będzie chciała uzyskiwać dane.

Słowa kluczowe:
NFZ

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Załóż konto testowe na 24 godziny


ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE NA 24 GODZINY

Pełny dostęp do portalu to:

  • Aktualność tematów
  • Szeroki zasób informacji eksperckich
  • Porady ekspertów za pośrednictwem e-maila
  • Gotowe rozwiązania najistotniejszych problemów
Sprawdź »