Konsultacje projektu NFZ – będą zmiany w komunikatach XML

Dodano: 19 lipca 2017

Do konsultacji, które potrwają do końca lipca, trafił projekt zarządzenia NFZ w sprawie określenia szczegółowych komunikatów sprawozdawczych XML dotyczących świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych.

Zmiany w komunikacie obejmują rozbudowanie go m.in. o możliwość sprawozdania w przypadku wykonania operacji lub zabiegu w oddziale szpitalnym identyfikatora osoby kierującej wykonaniem tej operacji albo zabiegu oraz współczynnik korygujący wycenę punktową świadczeń ogólnostomatologicznych udzielonych kobietom w ciąży oraz w okresie połogu.

Komunikat obejmie świadczenia przekazywane w okresie sprawozdawczym rozpoczynającym się od 1 września 2017 roku i okresach następnych. Będzie mógł być stosowany do przekazywania okresów sprawozdawczych występujących przed 1 września 2017 r.

Nowy akt, który ma wejść w życie 1 września, zastąpi zarządzenie nr 13/2017/DI Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z 28 lutego 2017 r. w sprawie określenia szczegółowych komunikatów sprawozdawczych XML dotyczących świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych.

Słowa kluczowe:
NFZ

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Załóż konto testowe na 24 godziny


ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE NA 24 GODZINY

Pełny dostęp do portalu to:

  • Aktualność tematów
  • Szeroki zasób informacji eksperckich
  • Porady ekspertów za pośrednictwem e-maila
  • Gotowe rozwiązania najistotniejszych problemów
Sprawdź »