Prezydent podpisał: przesunięcie terminu kontraktowania z NFZ do 30 czerwca 2017 r.

Dodano: 22 grudnia 2015

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawę o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, dzięki której umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej mogą zostać przedłużone do 30 czerwca 2017 r. Przesunięcie kontraktowania związane jest z koniecznością opracowania map potrzeb zdrowotnych.

Pierwotnie wskazywany czas na pełne przygotowanie postępowań w sprawie zawierania umów i zabezpieczenie dostępu do świadczeń z uwzględnieniem danych zawartych w mapach okazał się zbyt krótki.

Nowelizacja ustawy umożliwia przedłużenie okresu obowiązywania umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej realizowanych w dniu wejścia w życie ustawy, czyli 1 stycznia 2016 r., nie dłużej jednak niż do 30 czerwca 2017 roku.

Przedłużenie to ma następować za zgodą świadczeniodawcy, na wniosek dyrektora właściwego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

W przypadku umów na wykonywanie przez zespoły ratownictwa medycznego medycznych czynności ratunkowych, przedłużenie umów wymagać będzie ponadto uzyskania przez dyrektora właściwego oddziału wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia zgody właściwego miejscowo wojewody.

Nowelizacja wejdzie w życie 1 stycznia 2016 r.

Słowa kluczowe:
NFZ

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Załóż konto testowe na 24 godziny


ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE NA 24 GODZINY

Pełny dostęp do portalu to:

  • Aktualność tematów
  • Szeroki zasób informacji eksperckich
  • Porady ekspertów za pośrednictwem e-maila
  • Gotowe rozwiązania najistotniejszych problemów
Sprawdź »