Wchodzi w życie 4 maja: zmiany w sprzedaży wysyłkowej leków

Dodano: 7 kwietnia 2015

W rozporządzeniu ministra zdrowia z 26 marca 2015 r. w sprawie wysyłkowej sprzedaży produktów leczniczych (Dz.U. poz. 481) odstąpiono od dotychczas istniejącego wymogu zatwierdzania procedur obowiązujących w aptece odnośnie wysyłkowej sprzedaży.

Nowe rozporządzenie wprowadza obowiązek umieszczania na stronie internetowej, na której produkty lecznicze są oferowane do wysyłkowej sprzedaży m.in.: danych kontaktowych właściwego wojewódzkiego inspektoratu farmaceutycznego, wyraźnego widocznego wspólnego logo, odesłania do Krajowego Rejestru Zezwoleń Na Prowadzenie Aptek Ogólnodostępnych, Punktów Aptecznych oraz Rejestru Udzielonych Zgód na Prowadzenie Aptek Szpitalnych i Zakładowych.

Rozporządzenie zmienia również katalog obowiązków osoby odpowiedzialnej za prawidłową realizację sprzedaży wysyłkowej, przez dodanie obowiązku zapewnienia, aby przesyłka została przygotowana i transportowana w sposób, który zapewni, że do obrotu nie zostaną wprowadzone sfałszowane produkty lecznicze.

Placówki prowadzące wysyłkową sprzedaż produktów leczniczych będą musiały zmodyfikować strony internetowe do dnia wejścia w życie rozporządzenia, tj. do 4 maja 2015 r.

 

Słowa kluczowe:
leki

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Załóż konto testowe na 24 godziny


ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE NA 24 GODZINY

Pełny dostęp do portalu to:

  • Aktualność tematów
  • Szeroki zasób informacji eksperckich
  • Porady ekspertów za pośrednictwem e-maila
  • Gotowe rozwiązania najistotniejszych problemów
Sprawdź »