Konsultacje: zmiany dot. gromadzenia informacji w związku z leczeniem onkologicznym

Dodano:

Konsultacje: zmiany dot. gromadzenia informacji w związku z leczeniem onkologicznym 

Projekt nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie zakresu niezbędnych informacji gromadzonych przez świadczeniodawców, szczegółowego sposobu rejestrowania tych informacji oraz ich przekazywania podmiotom zobowiązanym do finansowania świadczeń ze środków publicznych proponuje zmiany w zakresie tych informacji.  Mają one dotyczyć między innymi informacji gromadzonych w związku z udzielaniem świadczeń z zakresu diagnostyki onkologicznej lub leczenia onkologicznego, udzielanych na podstawie karty onkologicznej.

Pierwsze zmiany dotyczyć mają informacji gromadzonych w związku z udzielaniem świadczeń z zakresu diagnostyki onkologicznej lub leczenia onkologicznego, udzielanych na podstawie karty onkologicznej. Propozycje zmian odpowiadają nowym rozwiązaniom z zakresu tzw. pakietu onkologicznego w zakresie karty diagnostyki i leczenia onkologicznego, które mają zostać wprowadzone po uchwaleniu projektu rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wzoru karty diagnostyki i leczenia onkologicznego. Dodatkowo przyjęto, że wszystkie najważniejsze informacje będą przekazywane w postaci elektronicznej.

Zmianie uległy również zasady przekazywania informacji dotyczących pierwszych wolnych terminów - po wejściu w życie nowych przepisów dane dotyczące wolnych terminów mają być przekazywane według stanu na dzień przekazania lub dzień poprzedzający przekazanie - ma to na celu uniknięcie dotychczas występujących niejasności i nieporozumień na linii świadczeniodawcy - Fundusz.

Przepisy uwzględniają też między innymi rozszerzenie niektórych uprawnień kobiet w ciąży, również ciąży powikłanej. Są to zmiany wynikające między innymi z wejścia w życie tzw. ustawy za życiem.

Projekt wprowadza obowiązek prowadzenia odrębnych list oczekujących na procedury: wszczepienia albo wymiany protezy ślimaka lub wszczepienia albo wymiany wielokanałowej protezy ślimaka oraz wymiany elektronicznych protez słuchu - procesora mowy.

Nowelizacja rozporządzenia ma wejść w życie 1 lipca 2017 r. 

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Załóż konto testowe z dostępem na 5 dni


ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE NA 5 DNI

Pełny dostęp do portalu to:

  • Aktualność tematów
  • Szeroki zasób informacji eksperckich
  • Porady ekspertów za pośrednictwem e-maila
  • Gotowe rozwiązania najistotniejszych problemów
Sprawdź »
Umowy terminowe
Szkolenie otwarte Ochrona zdrowia

RODO w branży medycznej – aspekty prawne i wdrożeniowe.

Warszawa 08.stycznia.2018

Jak prawidłowo przygotować placówkę?

Czytaj więcej   »


Odbierz e-book w
prezencie!

Jak przygotować rejestratorki do obsługi pacjentów?

Spis treści Czytaj e-wydanie