Czy dyrektor SPZOZ może dodatkowo pracować

/appFiles/site_102/images/autor/tx7M8KA49kbzJDl.jpeg

Autor: Karolina Zalewska-Zbiciak

Dodano:
Czy dyrektor SPZOZ może dodatkowo pracować

Dyrektor SPZOZ może prowadzić działalność gospodarczą w ograniczonym zakresie. Na dodatkowe zatrudnienie musi każdorazowo uzyskiwać zgodę podmiotu tworzącego. Sprawdź, kiedy możesz uzyskiwać dodatkowe przychody, aby nie narazić się na naruszenie przepisów?

Kierownik lub dyrektor placówki medycznej, która nie jest przedsiębiorcą, może podejmować dodatkowe zatrudnienie tylko wtedy, gdy uzyska na to pisemną zgodę podmiotu tworzącego (art. 47 ust. 3 ustawy z 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej). Zgoda powinna ściśle określać, jakie to będzie zatrudnienie, w jakiej jednostce i w jakim charakterze. Kierownik musi uzyskać taką zgodę od podmiotu tworzącego każdorazowo, gdy chce podjąć dodatkowe zatrudnienie.

Pozostało jeszcze 69 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Załóż konto testowe z dostępem na 5 dni


ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE NA 5 DNI

Logowanie

Adres e-mail lub login:

Hasło:

Nie pamiętam hasła

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Umowy terminowe
Szkolenie otwarte Ochrona zdrowia

ISO 9001:2015 w placówce medycznej – nowe podejście, nowe wymagania

Warszawa 25.września.2017

ISO 9001:2015 w placówce medycznej – nowe podejście, nowe wymagania

Czytaj więcej   »

Umowy terminowe
Szkolenie otwarte Ochrona zdrowia

Miokinematyczna Odbudowa Wzorców Kompleksu „Lędźwiowo – Miedniczno – Udowego”

Warszawa 13.października.2017

Kurs pogłębiający wiedzę o zależnościach pomiędzy ipsilateralną i kontralateralną częścią zespołu lędźwiowo–miedniczno–udowego.

Czytaj więcej   »


Odbierz e-book w
prezencie!

Jak przygotować rejestratorki do obsługi pacjentów?

Spis treści Czytaj e-wydanie