Urszula Szybowicz: Wprowadzenie opieki koordynowanej to konieczność

/appFiles/site_102/images/autor/s0DQ6hCJ3acUnRe.jpeg

Autor: Magdalena Pokrzycka-Walczak

Dodano: 9 lutego 2022
Urszula Szybowicz: Wprowadzenie opieki koordynowanej to konieczność

Wprowadzenie opieki koordynowanej to jedyne wyjście, aby realnie wpływać na zdrowie społeczeństwa. Dlatego warto tworzyć konsorcja koordynowanej ochrony zdrowia konkurujące o wartość dla pacjenta - mówi Urszula Szybowicz, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Koordynowanej Ochrony Zdrowia.

  • Nie jest możliwe realizowanie opieki koordynowanej bez dobrze funkcjonującego systemu informatyzacji ochrony zdrowia. Ten model może odnieść sukces, tylko gdy dochodzi do przepływu informacji między ekspertami zajmującymi się opieką nad pacjentem. Dlatego tak ważny jest zrównoważony rozwój usług e-zdrowia w Polsce, np. wraz z centralnym repozytorium danych medycznych – mówi Urszula Szybowicz, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Koordynowanej Ochrony Zdrowia.

  • Opieka koordynowana to mnóstwo korzyści dla pacjentów. Przede wszystkim to dostęp do koordynatora specjalisty z zakresu edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia, który planuje i monitoruje przebieg diagnostyki oraz terapii.

  • Koordynator przypomina także o nadchodzących wizytach, zapewnia plan leczenia, czyli także kontynuację wsparcia medycznego pacjenta również poza POZ.

  • Przeczytaj też wywiad z Robertem Mołdachem: Kluczowy obszar, który wymaga zmiany, to opieka szpitalna»

  • Czytaj więcej wywiadów z najbardziej wpływowymi osobami w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia w SerwisZOZ.pl»

Pozostało jeszcze 88% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl

aktywuj dostęp testowy

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.