Koordynowana opieka medyczna to lepsza organizacja leczenia, sprawniejszy dostęp do specjalistów i wyższa jakość opieki nad pacjentem. Obejrzyj webinar i dowiedz się, jak wdrożenie tego modelu wpływa na placówki medyczne, jakie przynosi korzyści i z jakimi wyzwaniami się wiąże.
Placówki POZ zmuszone do zwrotu środków na opiekę koordynowaną sygnalizują problemy finansowe i ryzyko utraty płynności. Czy takie działania NFZ wpłyną na jakość leczenia pacjentów? Dowiedz się, co to oznacza dla przyszłości opieki zdrowotnej i jakie są możliwe rozwiązania!
Zapraszamy na webinar dotyczący opieki koordynowanej – korzyści i wyzwań dla placówek medycznych. Dowiedz się, jak wdrożenie opieki koordynowanej może wpłynąć na funkcjonowanie Twojej placówki, jakie korzyści niesie dla pacjentów i jakie wyzwania mogą się pojawić w procesie implementacji. Zyskaj praktyczną wiedzę, jak skutecznie zarządzać tym modelem opieki, aby poprawić jakość świadczeń i bezpieczeństwo pacjentów.
Poszukiwanie możliwości stałego rozwoju w medycynie to klucz do zapewnienia najwyższej jakości opieki zdrowotnej. Wyzwania związane z opieką koordynowaną wymagają nieustannego doskonalenia umiejętności i wiedzy, a znaczenie kształcenia młodych lekarzy medycyny rodzinnej nigdy nie było większe. To oni są przyszłością naszego systemu opieki zdrowotnej, gotowi stawić czoła nowym wyzwaniom i sprostać oczekiwaniom pacjentów. Rozmowa z mgr. inż. Adamem Szlęzakiem, prezesem zarządu i dyrektorem sieci placówek POZ Optima Medycyna z siedzibą w Opolu.
Rola dietetyka nabrała większego znaczenia w kontekście profilaktyki i leczenia chorób przewlekłych niezakaźnych. Ministerstwo Zdrowia włączyło dietetyka do systemu podstawowej opieki zdrowotnej, oferując pacjentom dostęp do bezpłatnych konsultacji dietetycznych. Jakie są warunki wykonywania tego zawodu, a czy można go klasyfikować jako medyczny? Sprawdź!
Rozporządzenie z 19 lipca 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rodzajów elektronicznej dokumentacji medycznej rozszerzyło katalog elektronicznej dokumentacji medycznej o Indywidualny Plan Opieki Medycznej. Wprowadzana zmiana jest ściśle skorelowana z wdrożeniem w podstawowej opiece zdrowotnej opieki koordynowanej.
Czy lekarz podstawowej opieki zdrowotnej w ramach opieki koordynowanej może wypisywać recepty na leki refundowane zalecone do stosowania przez lekarza specjalistę?
Wprowadzenie modelu opieki koordynowanej w leczeniu niektórych schorzeń jest koniecznością w skomplikowanym systemie ochrony zdrowia. Jest to odpowiedź na brak współpracy i komunikacji między poszczególnymi segmentami opieki zdrowotnej i próba pomocy zagubionemu w meandrach organizacyjnych pacjentowi, choremu człowiekowi.
Narodowy Fundusz Zdrowia podpisuje już umowy z podmiotami podstawowej opieki zdrowotnej chcącymi wprowadzić w swoich placówkach koordynowaną opiekę nad pacjentem. O czym więc należy pamiętać, decydując się na zawarcie umowy na opiekę koordynowaną?
Edukacja pacjentów jest integralną częścią wykonywania zawodu pielęgniarki. Zgodnie z nowymi przepisami dotyczącymi opieki koordynowanej edukacja pacjentów z chorobami przewlekłymi będzie ważnym elementem pracy pielęgniarek i koordynatorów. Oto kilka wskazówek, które będą pomocne przy tym wyzwaniu.
Skontakuj się z Centrum Obsługi Klienta: 22 518 29 29 (Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00).
© Wiedza i Praktyka
/WiedzaiPraktyka
/wip
Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia i korzystaj z benefitów!