Jak zapobiegać chorobom zakaźnym – kontrole wewnętrzne

Każda placówka medyczna powinna prowadzić kontrole wewnętrzne obejmujące ocenę poprawności i skuteczności działań zapobiegających zakażeniom i chorobom zakaźnym. Sprawdź, jakie są zasady ich przeprowadzania i jak zapobiegać chorobom zakaźnym.
- Kierownicy podmiotów leczniczych i osoby udzielające świadczeń zdrowotnych mają obowiązek podejmowania działań zapobiegających szerzeniu się zakażeń i chorób zakaźnych.
- Należy prowadzić dokumentację z realizacji działań zapobiegających szerzeniu się zakażeń i chorób zakaźnych, a także kontrole wewnętrzne dotyczące ich realizacji.
- Kontrola wewnętrzna obejmuje zakres udzielanych świadczeń zdrowotnych i okresową analizę oraz weryfikację procedur zapobiegania szerzeniu się zakażeń i chorób zakaźnych.
- Kontrolę wewnętrzną w placówce medycznej prowadzi się okresowo, jednak nie rzadziej niż co 6 miesięcy.
- Dokumentację z czynności kontrolnych przechowuje się nie krócej niż 10 lat.
- Pobierz: Raport z kontroli wewnętrznej w obszarze realizacji działań zapobiegających szerzeniu się zakażeń i chorób zakaźnych >>
- Czytaj więcej na temat zapobiegania zakażeniom w placówkach medycznych»
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
- Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
- Przywileje z uczestnictwa w Klubie Menedżera Ochrony Zdrowia - rabaty, konferencje, webinary live, e-szkolenia, prezenty
Jeśli masz już konto
Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl
aktywuj dostęp testowyJeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.