Celem procedury jest określenie zasad przy ozonowaniu pomieszczeń pracy i samochodów.
Przedmiotem procedury jest tryb postępowania pracowników wykonujących ozonowanie pomieszczeń pracy i pojazdów.
Rząd od 9 listopada wprowadza kolejne zasady bezpieczeństwa. Co się zmieni?
Uwaga! Dla dzieci medyków i służb mundurowych będzie zapewniona możliwość opieki w szkołach.
Ważne! Każdy nauczyciel będzie miał możliwość zrefinansowania 500 zł kosztów sprzętu elektronicznego niezbędnego do nauki zdalnej.
Obecne środki bezpieczeństwa przedłużono do 29 listopada, tj.::
W związku z epidemią koronawirusa szpitale zamieszczają ogłoszenia na drzwiach wejściowych do placówek i na swoich stronach internetowych. Czas zagrożenia epidemiologicznego wymaga od placówek informowania pacjentów o ryzyku zakażenia w sposób szczególny.
Celem procedury jest określenie sposobu informowania osób trzecich (rodziny pacjenta, pracowników podwykonawcy szpitala, dostawców itp.) przebywających w szpitalu o ryzyku zarażenia w dobie pandemii koronawirusa.
Procedury higieniczne, np. postępowania z narzędziami i sprzętem wielorazowego użycia, mycia, dezynfekcji, sterylizacji czy transportowania, są równorzędne i niezależne od siebie. Liczba konkretnych procedur higienicznych będzie zależeć od rodzaju świadczeń wykonywanych w danej placówce medycznej. Poznaj wskazówki dotyczące ich opracowania.
Żeby procedury były skuteczne, musisz zrealizować ich cel wynikający z ustawy z 5 grudnia 2008 r. o zwalczaniu i zapobieganiu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, czyli zapobieżenie zakażeniom i chorobom zakaźnym.
Dlatego podczas ich opracowywania miej na względzie nadrzędny cel, jakim jest ochrona pacjentów i personelu przed zakażeniami, chorobami zakaźnymi oraz poprawa jakości usług medycznych.
W Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia opublikowano zarządzenie ws. powołania zespołu ds. opracowania strategii działań związanych ze zwalczaniem epidemii COVID-19.
Do zadań zespołu należą:
1) analiza standardów międzynarodowych związanych ze zwalczaniem COVID-19;
2) ocena przygotowania podmiotów wykonujących działalność leczniczą i innych podmiotów i służb do walki z COVID-19;
3) opracowanie strategii testowania osób pod kątem zakażenia wirusem SARS-CoV-2;
4) analiza dotychczasowego przygotowania i funkcjonowania zakaźnych szpitali jednoimiennych;
5) opracowanie strategii działania zakaźnych szpitali jednoimiennych;
6) opracowanie strategii postępowania ze zwiększoną zachorowalnością grypy, zwłaszcza w zakresie jej testowania i poziomu wyszczepialności społeczeństwa.
Minister zdrowia wydał rozporządzenie z 27 lutego 2020 r. w sprawie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 (Dz.U. z 2020 r. poz. 325). Przepisy ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi stosuje się do zakażeń i chorób zakaźnych, których wykaz określono w załączniku do ustawy.
Ustawa przewiduje, że jeśli pojawi się sytuacja nieprzewidziana załącznikiem, to minister zdrowia wydaje rozporządzenie dołączające nowe zagrożenie pod reżim działania ustawy. Właśnie taka sytuacja zdarzyła się w przypadku koronawirusa.
Skontakuj się z Centrum Obsługi Klienta: 22 518 29 29 (Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00).
© Wiedza i Praktyka
/WiedzaiPraktyka
/wip
Czy chcesz otrzymywać powiadomienia o zmianach prawnych, webinariach i promocjach?
Wyrażając zgodę na otrzymywanie powyższych powiadomień, oświadczam iż zapoznałem/am się z Regulaminem usługi i zgadzam się na stosowanie jego postanowień.