Znaki identyfikacyjne w szpitalu. Co się zmienia w ich zawartości?

Zmiany dotyczące zawartości znaków identyfikacyjnych pacjentów w szpitalu mają zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów, ograniczyć pomyłki w procesie identyfikacji chorych i wszelkie zdarzenia niepożądane w tym zakresie. Sprawdź, co się zmieniło.
- Nowa regulacja szczegółowo określa zawartość znaku identyfikacyjnego pacjenta, włączając takie dane jak imię, nazwisko, data urodzenia, a dla noworodków – także dane matki, płeć i precyzyjny moment narodzin.
- Nowelizacja ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta umożliwia umieszczenie dodatkowych danych na znaku identyfikacyjnym, pod warunkiem, że te informacje są zabezpieczone przed dostępem osób nieuprawnionych.
- Zmiany w przepisach dotyczące identyfikacji pacjentów wprowadzono w celu usprawnienia tego procesu i uniknięcia ryzyka błędów, choć spotkały się one z niezrozumieniem ze względu na kwestie związane z ochroną danych osobowych i cyfryzacją.
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
- Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
- Przywileje z uczestnictwa w Klubie Menedżera Ochrony Zdrowia - rabaty, konferencje, webinary live, e-szkolenia, prezenty
Jeśli masz już konto
Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl
aktywuj dostęp testowyJeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.