Co się zmienia w podejściu do kadry w podstawowej opiece zdrowotnej

Skoordynowanie działań z innymi częściami systemu opieki zdrowotnej, zwiększenie roli profilaktyki i edukacji zdrowotnej, realizacja kompleksowej i holistycznej POZ ukierunkowanej na pacjenta i społeczność lokalną, jak również zwiększenie roli personelu medycznego w POZ to podstawowe cele projektowanej ustawy o podstawowej opiece zdrowotnej. Oto j ak projekt ocenia Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia.
Podstawowa opieka zdrowotna w Polsce jest oceniana jako stosunkowo dobrze funkcjonująca część systemu ochrony zdrowia. Ale do jej dalszego rozwoju uzasadnione jest przygotowanie i wdrożenie odpowiedniej ustawy, która zwiększy rolę POZ. Z dostępnych danych wynika, że do 2060 roku liczba seniorów w naszym kraju ulegnie podwojeniu. Zwiększy się także liczba pacjentów przewlekle chorych. Zachodzi zatem uzasadniona potrzeba usprawnienia POZ i zapewnienia zintegrowanej opieki, nie tylko dla seniorów, ale także dla całej populacji.
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
- Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
- Przywileje z uczestnictwa w Klubie Menedżera Ochrony Zdrowia - rabaty, konferencje, webinary live, e-szkolenia, prezenty
Jeśli masz już konto
Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl
aktywuj dostęp testowyJeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.