Delegowanie zadań – dlaczego chcemy decydować o wszystkim

Choć delegowanie uprawnień i decyzyjności jest jedną z kluczowych kompetencji kierowniczych, często w realiach menedżerowie, a zwłaszcza właściciele firm i placówek medycznych, stronią od dzielenia się decydowaniem i współkierowaniem. Jak uniknąć takiej sytuacji?
Gdy organizacja szybko się rozwija i powstają duże struktury, a grupa pracowników rozrasta do kilkuset osób kuriozalną sytuacją – choć wcale nie tak rzadką – jest scedowanie uprawnień decyzyjnych, nawet tych najmniejszej wagi, w jednym ręku. To bardzo „polska” postawa i wynikająca z wielu uwarunkowań – od braku zaufania do podwładnych, poczucia zagrożenia na swoim stanowisku (bywa, że dość kuriozalnego, gdy nasza pozycja jest niezagrożona), po poczucie, że „kto ma wiedzę, ten ma władzę”. Zatem jeśli udaje nam się pociągać za wszystkie sznurki i zajmować wszystkim, na każdym poziomie, wiemy o organizacji wszystko.
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
- Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
- Przywileje z uczestnictwa w Klubie Menedżera Ochrony Zdrowia - rabaty, konferencje, webinary live, e-szkolenia, prezenty
Jeśli masz już konto
Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl
aktywuj dostęp testowyJeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.