Projekt rozporządzenia MZ: zwiększenie limitów przyjęć na studia lekarskie

Dodano: 3 czerwca 2015

W projekcie rozporządzenia w sprawie limitu przyjęć na kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny zaproponowano większą liczbę miejsc na studiach lekarskich i dentystycznych.

Projekt zakłada, że w roku akademickim 2015/2016 w sumie przybędzie ponad 630 miejsc na studiach o profilu lekarskim i prawie 90 na kierunku dentystyczno-lekarskim.

Propozycje limitów zostały sporządzone na podstawie zgłoszeń uczelni z uprawnieniami do kształcenia na obu kierunkach, przy uwzględnieniu możliwości dydaktycznych poszczególnych uczelni i zapotrzebowania na absolwentów tych kierunków.

76 nowych miejsc przybędzie na kierunku lekarskim w trybie stacjonarnym dla obywateli polskich w Katowicach, 40 dodatkowych miejsc znajdzie się także w Warszawie.

Na kierunku dentystyczno-lekarskim w trybie stacjonarnym dla obywateli polskich przybędzie m.in. 13 nowych miejsc w Katowicach, po 10 w Lublinie i w Szczecinie.

Nowe rozporządzenie zastąpi obecnie obowiązujące do 30 września 2015 r. rozporządzenie z 21 sierpnia 2014 r. (Dz.U. poz. 1125).

Słowa kluczowe:
kształcenie lekarzy

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Załóż konto testowe na 24 godziny


ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE NA 24 GODZINY

Pełny dostęp do portalu to:

  • Aktualność tematów
  • Szeroki zasób informacji eksperckich
  • Porady ekspertów za pośrednictwem e-maila
  • Gotowe rozwiązania najistotniejszych problemów
Sprawdź »