e-skierowania

Etapowo zaczynają obowiązywać e-skierowania

Skierowanie na leczenie szpitalne i na niektóre badania wymienione w wykazie ministra zdrowia przybrały postać elektroniczną. Sprawdź, w jaki sposób kolejny etap informatyzacji usprawni pracę placówek medycznych.

e-skierowanie

Jak się przygotować do wdrożenia e-skierowań

Od 2021 roku placówki medyczne będą miały obowiązek wystawiania i realizacji e-skierowań. Minister zdrowia określił już zakres ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych, leczenia szpitalnego i badań diagnostycznych objętych tym obowiązkiem.

Rejestracja SMS

Pilotaż: SMS zamiast papierowego skierowania

W Warszawie i Polanicy-Zdroju trwa program pilotażowy e-skierowań. Te dokumenty - zgodnie z planem informatyzacji ochrony zdrowia - za dwa lata staną się obowiązkowe w formie elektronicznej. Sprawdź, jakie wnioski płyną z pierwszych miesięcy pilotażu.

e-skierowania 3

Pilotaż e-skierowań – jaką wiedzę zyskały placówki medyczne

Dzień, od którego wszystkie podmioty lecznicze będą miały obowiązek wystawiania skierowań w postaci elektronicznej, zbliża się nieubłaganie - skierowania mogą być wystawiane w postaci papierowej do 31 grudnia 2020 r. Oznacza to, że od 1 stycznia 2021 r. postać elektroniczna skierowania będzie jedyną obowiązującą formą. Jakie doświadczenia płyną z pilotażu?

e-zwolnienia

Czy pacjent może otrzymać wydruk e-ZLA

Od kilku miesięcy funkcjonują wyłącznie elektroniczne zwolnienia, lecz pacjent może Cię poprosić o wydrukowanie e-ZLA. Wtedy masz obowiązek to zrobić. Sprawdź, jakich jeszcze sytuacji to dotyczy.

E-recepty umożliwią monitorowanie terapii

E-recepty umożliwią monitorowanie terapii

Od stycznia wszystkie apteki zaczęły obsługiwać system elektronicznych recept, a za rok obowiązkowo wystawi je każdy lekarz . Poznaj korzyści płynące z wdrożenia z tej kluczowej e-usługi, która jest istotnym elementem procesu informatyzacji sektora ochrony zdrowia w Polsce.

kontrole ZUS

Jak będą przebiegać kontrole e-ZLA

Upowszechnienie elektronicznych zwolnień lekarskich umożliwi ZUS kontrolę nawet tych najkrótszych e-ZLA. Pozwoli też ograniczyć wynagrodzenia chorobowe. Sprawdź, co się zmienia.

lekarz z telefonem przy biurku z komputerem

Obowiązkowe e-zwolnienia – sprawdź, jakie rodzą problemy

Świadczeniodawcy otrzymują coraz więcej niepokojących informacji o problemach z obowiązkowym wdrażaniem e-zwolnień. Niektórzy pracodawcy traktują papierowe zwolnienie pracownika wyłącznie jako usprawiedliwienie nieobecności w pracy, a nie jako podstawę do wypłaty zasiłku chorobowego. Sprawdź, jakie jeszcze pojawiły się problemy.

  Jak upoważnić asystenta do wydania e-ZLA

Jak upoważnić asystenta do wydania e-ZLA

Asystenci medyczni zyskali nowe uprawnienia i mogą już wystawiać zaświadczenia lekarskie w imieniu lekarza. Skorzystanie z tej możliwości wymaga jednak podjęcia określonych działań zarówno ze strony lekarza, jak i osoby, która ma być upoważniona. Sprawdź, jak założyć profil PUE ZUS, który jest niezbędny do tej czynności.

d41e99baa359e4c6a168aa822e0b4438b2c90287-xlarge

E-recepty – czym się różnią się od tradycyjnych recept

Od 2020 roku recepty mają być wystawiane wyłącznie w postaci elektronicznej, za wyjątkiem braku dostępu do systemu teleinformatycznego. Poznaj szczegóły tego rozwiązania.