Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Procedura dbania o zdrowie psychiczne i zadania pielęgniarek psychiatrycznych w dobie pandemii COVID-19

Autor:
Bartłomiej Rawski

Dodano: 3 grudnia 2020
Bartłomiej  Rawski
Bartłomiej Rawski
Specjalista epidemiolog. Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku. Zakres zainteresowań zawodowych oraz naukowych to epidemiologia infekcyjna obejmująca choroby zakaźne oraz tropikalne, a także zdrowie publiczne i medycyna zapobiegawcza. Jako epidemiolog specjalizuję się w medycynie podróży oraz wakcynologii.
Więcej o autorze »
procedura 2

Dobry stan psychiczny chorych, nie tylko z COVID-19, przyczynia się do lepszego radzenia sobie z chorobą przez pacjenta, lepszą komunikacją lekarz-pacjent, co przekłada się na szybsze zdrowienie. Dlatego w dobie pandemii COVID-19 istotne jest, aby chorym, zwłaszcza izolowanym zapewnić opiekę psychologiczną i psychiatryczną. Zadania w pierwszej kolejności powinny spoczywać na pielęgniarkach psychiatrycznych, a w razie konieczności dalej na psychologach i psychiatrach.

Celem procedury jest zadbanie o zdrowie psychiczne pacjentów i personelu medycznego. 

Wdrożenie, przestrzeganie oraz systematyczny audyt procedur związanych z zapewnieniem opieki psychologicznej pacjentom z COVID-19 leży na barkach dyrektora bądź kierownika jednostki ochrony zdrowia.

Pozostało jeszcze 85 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

wiper-pixel