Dokumentacja elektroniczna. Kiedy dopuszczalne są wyjątki od jej prowadzenia

Wiele placówek medycznych wciąż ma trudności z prowadzeniem dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej. Kiedy zatem placówki medyczne mogą ją prowadzić w formie papierowej? Poznaj wyjątki od prowadzenia dokumentacji w postaci elektronicznej.
- Od dnia wejścia w życie nowego rozporządzenia o dokumentacji medycznej pojawia się wiele wątpliwości dotyczących interpretacji braku warunków organizacyjno-technicznych do prowadzenia dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej.
- Przez brak warunków organizacyjno-technicznych należy rozumieć zarówno stały brak rozwiązań informatycznych, jak i czasową niemożność prowadzenia dokumentacji w postaci elektronicznej.
- Przejściowy brak warunków organizacyjno-technicznych może np. polegać na przerwach w dostawie prądu, braku dostępu do Internetu/awarii połączenia, awarii sprzętu komputerowego posiadanego przez placówkę, problemów z wykorzystywanymi do prowadzenia dokumentacji medycznej systemami informatycznymi.
- Czytaj też: Prowadzenie dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej – nowe zasady od 1 stycznia 2021»
-
Czytaj też: Jak uniknąć zarzutu nieodpowiedniego prowadzenia dokumentacji medycznej»
-
Czytaj również: Jak działa repozytorium elektronicznej dokumentacji medycznej»
-
Czytaj także: Dlaczego warto sumiennie prowadzić dokumentację medyczną»
-
Czytaj też: Czym jest digitalizacja dokumentacji medycznej»
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
- Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
- Przywileje z uczestnictwa w Klubie Menedżera Ochrony Zdrowia - rabaty, konferencje, webinary live, e-szkolenia, prezenty
Jeśli masz już konto
Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl
aktywuj dostęp testowyJeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.