W dzisiejszych czasach, kiedy świat medycyny rozwija się w niespotykanym wcześniej tempie, technologia staje się jego nieodłączną częścią. Dowiedz się, jak nowoczesne rozwiązania wpływają na opiekę zdrowotną!
Telemedycyna to dosyć szerokie pojęcie – niby wiadomo, co opisuje, a jednak wciąż budzi wiele pytań, jest nowatorskie i nieodkryte. Kojarzy się w pierwszym podejściu ze zdalnym wykonywaniem zabiegów medycznych albo zdalnym monitorowaniem parametrów medycznych. I tak jest. Historycznie jednym z pionierów telemedycyny było NASA, które monitorowało funkcje organizmów kosmonautów, zbierało i przesyłało na odległość, czyli, „tele …”.
Uwzględnienie zaplecza inżynieryjno-technicznego w procesie leczenia otwiera drzwi do personalizowanej medycyny i lepszej koordynacji opieki, co jest nieodzowne w kontekście szybko postępujących badań i terapii. Oferuje to pacjentom dostęp do najnowszych osiągnięć medycznych, jednocześnie zwiększając ich zaangażowanie i zadowolenie z procesu leczenia.
Telemedycyna jest tym, co sprawia, że cyfrowe usługi publiczne w Polsce zyskuje na popularności. Zarówno dla usługodawców, jak i pacjentów, praktyczne zastosowanie tego systemu wskazuje na olbrzymi potencjał. Jakie są główne aspekty organizacyjne telemedycyny? Sprawdź!
Nowoczesne technologie mają coraz więcej zastosowań w medycynie. Mamy unikalną możliwość obserwowania pierwszych etapów transformacji, która zmienia sposoby pracy lekarzy oraz opieki nad pacjentem. Dowiedz się więcej.
Z webinarium dowiesz się:
Prelegentka: mec. Katarzyna Kosma – lawyer/radca prawny w F/K LEGAL.
Zwiększenie wykorzystania telemedycyny i cyfrowych technologii mobilnych to ważne wyzwania dla e-zdrowia. Mimo, że pierwsze działania w tym zakresie podjęto już ponad 17 lat temu, stan wdrożenia rozwiązań informatycznych w dziedzinie opieki zdrowotnej w Europie pozostaje wiele lat za innymi sektorami gospodarki. Poznaj szanse i zagrożenia związane z informatyzacją.
NFZ utworzył Teleplatformę Pierwszego Kontaktu, na którą można dzwonić w godzinach, gdy nie działają przychodnie POZ. Pacjenci otrzymają tam poradę medyczną, a w razie potrzeby również e-receptę, e-skierowanie lub e-zwolnienie.
Teleplatforma Pierwszego Kontaktu jest dostępna pod bezpłatnym numerem 800 137 200. Pacjenci otrzymają tam niezbędną pomoc medyczną od godz. 18.00 do 8.00 oraz w weekendy i święta. Z platformy mogą korzystać również osoby niesłyszące.
Teleplatforma ma na celu usprawnienie systemu opieki zdrowotnej i ułatwienie pacjentom w dostępie do lekarza.
Teleplatforma jest skierowana do pacjentów ubezpieczonych w Polsce, będzie ona jednak obsługiwana w czterech językach: polskim, angielskim, rosyjskim i ukraińskim.
Połączenie z numerem TPK - 800 137 200 - jest bezpłatne i może być wykonane tylko z Polski, ponieważ platforma jest przeznaczona tylko dla osób ubezpieczonych i mieszkających w naszym kraju.
Aplikacje i urządzenia przetwarzające dane pacjentów w placówce ochrony zdrowia współpracują ze sobą, aby połączyć się z siecią „zdalnych pacjentów”. W związku z tym w szpitalach i przychodniach powinny być wdrażane rozwiązania minimalizujące ryzyko udanego cyberataku i umożliwiające zachowanie zgodności z przepisami o ochronie danych osobowych. O czym warto pamiętać?
Skontakuj się z Centrum Obsługi Klienta: 22 518 29 29 (Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00).
© Wiedza i Praktyka
/WiedzaiPraktyka
/wip
Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia i korzystaj z benefitów!