Praca zdalna w placówkach medycznych – jakie są możliwości?

/appFiles/site_102/images/autor/TW6cBmIptFlKD4R.png

Autor: Redakcja Portalu

Dodano: 15 marca 2023
Praca zdalna w placówkach medycznych – jakie są możliwości?

Nowelizacja Kodeksu pracy wprowadziła na stałe pracę zdalną. Osoby zatrudnione w placówkach medycznych, które nie wykonują bezpośrednio świadczeń zdrowotnych, mogą wykonywać swoje obowiązki spoza placówki.

Pracownik obsługujący serwery, informatycy, pracownicy zajmujący się rozliczeniami i sprawami kadrowymi, a nawet pracownicy redagujący informacje na stronę internetową placówki, mogą wykonywać swoje czynności zdalnie.

Praca zdalna może być wykonywana całkowicie lub częściowo w miejscu wskazanym przez pracownika i każdorazowo uzgodnionym z pracodawcą, w tym pod adresem pracownika.

Uzgodnienia między stronami umowy o pracę dotyczące pracy zdalnej przez pracownika mogą nastąpić przy zawieraniu umowy lub w trakcie zatrudnienia, na wniosek pracownika lub z inicjatywy placówki.

W przypadku wykonywania pracy zdalnej na polecenie pracodawcy, pracownikowi przysługuje dodatkowe wynagrodzenie, np. ryczałt na Internet, ryczałt za prąd.

Jednak niektóre stanowiska pracy w placówkach medycznych wymagają pracy na miejscu, ze względu na specyfikę prowadzonej działalności i przepisy.

Przepisy dotyczące pracy zdalnej w znowelizowanym Kodeksie pracy zaczną obowiązywać od 7 kwietnia 2023 r.

Słowa kluczowe:
praca zdalna

Uzyskaj nieograniczony
dostęp do SerwisZOZ.pl

  • Aktualne informacje o zmianach prawnych
  • Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
  • Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
UZYSKAJ NIEOGRANICZONY DOSTĘP

Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl

aktywuj dostęp testowy