Poselski projekt ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta
Upubliczniono projekt ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, wniesiony przez posłów PiS. Inicjatywa, która obejmuje takie obszary jak autoryzacja, zarządzanie jakością i bezpieczeństwem, akredytacja i rejestry medyczne, zawęża zakres działania w porównaniu do wcześniejszych propozycji rządowych. Zwraca uwagę brak systemu no-fault i propozycja systemu pozasądowej rekompensaty szkód pacjentów wynikłych z zdarzeń medycznych. »
Ustawa o jakości w ochronie zdrowia odrzucona przez Sejm
Sejm poparł uchwałę Senatu w sprawie odrzucenia projektu ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. Projekt mimo wielu zmian w stosunku do pierwotnej wersji wzbudzał kontrowersje w środowisku medycznym, a 30 marca 2023 r. odrzucił go w całości Senat. »
Ustawa o jakości – nadal są kontrowersje
Projekt ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwa pacjenta z 6 października 2022 r. zawiera liczne zmiany w stosunku do jego pierwotnej wersji i nadal go nie uchwalono. Szczególne kontrowersje dotyczą karania personelu medycznego za zdarzenia niepożądane. Sprawdź, co się może stać z projektem ustawy. »
Maciej Mrożewski: Ustawa o jakości w ochronie zdrowia – przegląd zmian dla świadczeniodawców
Z webinaru dowiesz się: czym jest autoryzacja, kto musi ją uzyskać i jakie są warunki do jej uzyskania, na czym polega wewnętrzny system zarządzania jakością i bezpieczeństwem. na kim spoczywa obowiązek raportowania zdarzeń niepożądanych i co obejmuje Rejestr Zdarzeń Niepożądanych, czym jest akredytacja i jak ją uzyskać, na czym będzie polegał system świadczeń kompensacyjnych. Prelegent: Maciej Mrożewski, radca prawny, lawyer w Kancelarii F/K Legal »
Ustawa o jakości: autoryzacja obowiązkowa dla wszystkich podmiotów leczniczych z kontraktem NFZ
Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta oraz raport z konsultacji publicznych dokumentu, informując jednocześnie, że – po wcześniejszym przyjęciu przez Stały Komitet Rady Ministrów – nowe przepisy przekazano do Komisji Prawniczej. »
Piotr Warczyński: Ustawę o jakości warto dopracować
Mamy do czynienia z centralizacją systemu ochrony zdrowia. Jej konsekwencją na pewno nie będzie tworzenie wyspecjalizowanych, niezależnych agencji, oceniających jakość i wskazujących kierunki działań, poprawiających efektywność leczenia i bezpieczeństwo pacjentów – mówi dr Piotr Warczyński, były wiceminister zdrowia. Sprawdź, co warto dopracować w ustawie o jakości w ochronie zdrowia. »
- « pierwsza
- «
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- »
- ostatnia »