Ryszard Olszanowski

Ryszard Olszanowski: Istotne jest monitorowanie systemów informatycznych

Ataki hakerskie na placówki medyczne rosną, dlatego istotne jest przeszkolenie personelu i monitorowanie systemów informatycznych. Placówki medyczne mogą korzystać ze wsparcia Unii Europejskiej, jednak wymagają dostosowania do nowych technologii przy ograniczonym budżecie.

Paweł Kikosicki

Paweł Kikosicki: CeZ wspiera placówki w dbałości o cyberbezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo jest kluczowym aspektem odpowiedzialnego i zrównoważonego zarządzania placówkami medycznymi. Centrum e-Zdrowia wzmacnia współpracę z dostawcami usług medycznych, opracowuje nowe funkcje aplikacji Moje IKP oraz promuje podstawowe zasady higieny cybernetycznej. Rozmowa z Pawłem Kikosickim, dyrektorem Centrum e-Zdrowia.

Patryk Kuchta

Patryk Kuchta: Jak zapewnić ochronę danych w placówce medycznej

Wraz z rozwojem e-zdrowia i cyfryzacją zagrożenie atakami hakerskimi na sektor ochrony zdrowia znacząco wzrosło. Jak zapewnić bezpieczeństwo danych pacjentów? Rozmowa z Patrykiem Kuchtą, kierownikiem Działu Ochrony Danych i Cyberbezpieczeństwa Korporacyjnego w Medicover.

Marek Doering

Dr Marek Doering: Jakie środki mogą pomóc w skutecznej walce z cyberprzestępczością

Placówki medyczne muszą inwestować w najnowocześniejsze metody walki z cyberprzestępczością, gdyż sposoby wyłudzania danych stają się coraz bardziej wyrafinowane. Należy również szkolić pracowników w zakresie problematyki związaną z cyberprzestępczością. W rozmowie z Markiem Doeringiem, audytorem placówek medycznych ds. cyberbezpieczeństwa, omawiamy jak najlepiej szkolić pracowników w tej dziedzinie.

Mateusz Warchał - zdjęcie

Mateusz Warchał: Jaki może być zakres pracy zdalnej w ochronie zdrowia

Medycy mogliby wykonywać niektóre prace administracyjne również zdalnie. Dlatego niezbędne jest jak najszybsze wprowadzenie regulaminu pracy zdalnej w placówkach medycznych. Rozmowa z dr. Mateuszem Warchałem, ekspertem prawa pracy.

Andrzej Sosnierz

Andrzej Sośnierz: Mam autorski pomysł na usprawnienie systemu ochrony zdrowia

Warto rozważyć wprowadzenie do systemu ochrony zdrowia tzw. opłat regulacyjnych, zwrócić uwagę na istotną rolę edukacji zdrowotnej w społecznościach lokalnych, odejść od centralizacji ochrony zdrowia. Rozmowa z Andrzejem Sośnierzem, posłem na Sejm RP, byłym prezesem NFZ.

Agnieszka Rudnicka-Szymczak

Agnieszka Rudnicka-Szymczak: Personel medyczny musi cykliczne podnosić kompetencje cyfrowe

O tym, co placówki medyczne muszą wiedzieć o EDM, koniecznych działaniach na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa danych medycznych i nowych funkcjonalnościach w zakresie e-zdrowia, rozmawiamy z Agnieszką Rudnicką-Szymczak, głównym specjalistą w Departamencie Wdrożeń systemu e-Zdrowie w Centrum e-Zdrowia.

Andrzej Osuch

Andrzej Osuch: Rozwiązania cyfrowe odgrywają ważną rolę w zwiększaniu dostępności usług medycznych

Konieczność zapewnienia cyberbezpieczeństwa niesie za sobą wyzwania, dlatego niezbędna jest edukacja pracowników i pacjentów w zapewnieniu ochrony danych – mówi Andrzej Osuch, dyrektor ds. transformacji biznesowej w Grupie LUX MED.

Artur Prusarczyk

Artur Prusaczyk: Jak rozwijać opiekę koordynowaną

Edukacja, wymiana doświadczeń, benchmarking, informacja zwrotna płatnika są kluczowe dla optymistycznego spojrzenia na opiekę koordynowaną. Poznaj doświadczenia i praktyczne aspekty organizacji tej opieki w Centrum Medyczno-Diagnostycznym w Siedlcach. Rozmowa z Arturem Prusaczykiem, wiceprezesem Centrum Medyczno-Diagnostycznego w Siedlcach oraz wiceprezesem Związku Pracodawców Opieki Integrowanej Opartej na Wartościach.

Artur Wnuk

Artur Wnuk: Zgrany zespół pomógł nam odnieść sukces

Efektywne zarządzanie finansami pozwala na inwestycje w sprzęt i aparaturę medyczną, a wykwalifikowana kadra lekarska to istotna wartość dla szpitala. Sprawdź, jakie plany rozwoju na przyszłość ma Szpital Powiatowy w Ostrowi Mazowieckiej. Rozmowa z Arturem Wnukiem, dyrektorem SPZOZ w Ostrowi Mazowieckiej.