
Certyfikat jakości się opłaca – ważne są procedury
Wdrożenie systemu zarządzania jakością zwiększa zaufanie klientów do placówki i jest gwarantem stałego, wysokiego poziomu jakości oferowanych usług. Pozwala poznać potrzeby pacjenta, czyniąc placówkę bardziej konkurencyjną.

Jak badać poziom jakości w placówce medycznej
W dyskusji na temat funkcjonowania różnego rodzaju rozwiązań w ochronie zdrowia, dostępności do usług opieki zdrowotnej oraz ich jakości łatwe wydaje się określenie kosztów funkcjonowania systemu czy konkretnego podmiotu leczniczego. Ocena i porównanie jakości udzielanych świadczeń są natomiast bardzo złożonym, a czasami wręcz trudnym do wykonania procesem.

W 2015 roku będą zmiany w wymaganiach ISO 9001
Najpóźniej do września 2018 roku placówki medyczne, które mają certyfikowane systemy zarządzania jakością wg ISO 9001:2008 zostaną zobligowane do dostosowania ich do nowych wymagań normy. Obecnie trwają prace nad rewizją normy ISO 9001.

Jak poprawa jakości usług medycznych wpływa na sukces placówki?
Podmioty lecznicze muszą stale doskonalić jakość usług, aby wyróżniać się na tle konkurencji. Skuteczne zarządzanie przez jakość bazujące na trzech kluczowych etapach decyduje o sukcesie placówki oraz satysfakcji pacjentów. Dowiedz się, jak wdrożyć skuteczne standardy jakości i zwiększyć konkurencyjność swojej placówki!

Akredytacja to prestiż dla placówki
W świetle nowych zasad kontraktowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia, posiadanie akredytacji staje się nie tylko wyznacznikiem wysokiej jakości świadczonych usług oraz bezpieczeństwa świadczeń, ale uzasadnionym narzędziem ekonomicznym.

Najważniejsze jest dobre zaplanowanie wdrożenia systemu zarządzania jakością
Skuteczne wdrożenie systemu zarządzania jakością to nie tylko formalność, ale realna szansa na usprawnienie działania placówki. Kluczowy jest dobry plan i wybór odpowiedniego konsultanta. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by uniknąć błędów i osiągnąć trwałe korzyści!

Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie z prestiżową akredytacją ministra zdrowia – gwarancja najwyższych standardów
Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie dołączył do elitarnego grona placówek akredytowanych przez ministra zdrowia. To potwierdzenie najwyższej jakości usług medycznych, bezpieczeństwa pacjentów i spełnienia rygorystycznych standardów.

ISO 9001:2008 – niedoskonała, ale popularna
Obecnie, poza ministerialną akredytacją i mało jeszcze znaną EN 15224:2012, norma ISO 9001:2008 - System zarządzania jakością stanowi główny i najlepiej premiowany przez NFZ standard jakości z serii norm ISO.

Nowy standard jakości dla ochrony zdrowia
Norma EN 15224:2012dedykowana ochronie zdrowia jest odpowiedzią na zbytnią uniwersalność ISO 9001, a także na zagrożenia w ochronie zdrowia, tj. zakażenia szpitalne, antybiotykoterapię, zdarzenia niepożądane i błędy medyczne.

PASAT – narzędzie oceny satysfakcji pacjentów
Czy Twoja placówka medyczna wie, jak oceniają ją pacjenci? System PASAT to nowoczesne narzędzie, które pozwala zbierać opinie i analizować poziom satysfakcji, pomagając podnosić jakość usług. Sprawdź, jak skutecznie monitorować zadowolenie pacjentów!