ręce mężczyzny z zegarkiem - sprawdza która godzina

Jakie są normy czasu pracy pracowników rejestracji medycznej

Rejestratorki medyczne pełnią kluczową rolę w zapewnieniu sprawnej obsługi pacjentów w placówkach medycznych. Zgodnie z przepisami ich czas pracy nie może przekroczyć 7 godzin 35 minut dziennie oraz przeciętnie 37 godzin 55 minut tygodniowo w pięciodniowym tygodniu pracy. Sprawdź szczegóły!

czas pracy

Czas pracy w dobie pandemii – nowe wyzwania

Pandemia COVID-19 odcisnęła dość silne piętno na funkcjonowaniu firm, jednocześnie stając się okresem wprowadzania znaczących zmian w dość krótkim czasie i adaptacji do zmieniających się okoliczności – wynika z raportu firmy Déhora Consultancy Group pt. „Czas pracy w czasie pandemii. Nowe wyzwania, nowe rozwiązania”.

Czas pracy

Jak długo maksymalnie może pracować personel szpitala

Mimo że ustawa o działalności leczniczej reguluje czas pracy pracowników podmiotów leczniczych, szpital może mieć na uwadze każdorazowe, tymczasowe przepisy dopuszczające zwiększenie czasu pracy w okresie epidemii. Sprawdź, jak je stosować i jak długo maksymalnie może pracować personel szpitala.

  Kiedy możesz zmienić plan urlopów

Kiedy możesz zmienić plan urlopów

Opracowany przy współudziale pracowników placówki medycznej plan urlopów jest istotnym dokumentem na potrzeby zapewnienia właściwej organizacji pracy. Udzielanie urlopów zgodnie z pierwotnymi założeniami nie zawsze jednak jest możliwe. Sprawdź, kiedy i jak wprowadzać modyfikacje do tego planu.

Jak wprowadzić ruchomy czas pracy

Jak wprowadzić ruchomy czas pracy

Pracownik nie może przyjść do pracy na godzinę wcześniejszą, niż dnia poprzedniego. Wyjątek od tej reguły wprowadza ruchomy czas pracy. Pracodawcy, którzy wybiorą taką organizację czasu pracy, mogą planować swoim pracownikom, aby rozpoczynali pracę o różnych godzinach, zarówno późniejszych, jak i wcześniejszych niż w dniu poprzednim. Jak uniknąć naruszenia przepisów o dobie pracowniczej i pracy w dobowych godzinach nadliczbowych?

Dyżur medyczny

Czy dyżur medyczny może być krótszy

Regulamin pracy w placówce określa, że dyżury medyków mają trwać 24 godziny. Czy niektórym pracownikom można skrócić dyżur w weekendy?

podpisanie tzw. klauzuli opt-out

Jak długo może pracować lekarz na dyżurze

Lekarz zatrudniony na umowę o pracę pełni w placówce medycznej dyżury na podstawie klauzuli opt-out. Sprawdź, ile godzin maksymalnie może przepracować w tygodniu i miesiącu.

Telepraca

Kto może wykonywać telepracę w placówce

Standardową sytuacją jest wykonywanie pracy przez osoby zatrudnione w placówce medycznej w siedzibie placówki lub innej jej stacjonarnej jednostce organizacyjnej. W pewnych przypadkach istnieje jednak możliwość pracy zdalnej na rzecz placówki - w formie telepracy. Sprawdź, jakich sytuacji to dotyczy.

zadaniowy system pracy

Kto może pracować w systemie zadaniowym

Placówka medyczna zatrudnia pracowników na różnych stanowiskach, w tym pracowników medycznych. Obowiązują ich inne normy czasu pracy niż ogół zatrudnionych. Sprawdź, czy dla tych pracowników można wprowadzić zadaniowy czas pracy.

gabinet rehabilitacji

Jak organizować zastępstwa lekarzy w poradni rehabilitacyjnej

Gdy musisz stworzyć nowy harmonogram pracy poradni rehabilitacyjnej , np. z powodu choroby lekarza, pamiętaj, że należy tę zmianę zgłosić w Systemie Zarządzania Obiegiem Informacji . Sprawdź, co jeszcze jest niezbędne.