Krystian Krasowski: Dodatki covidowe dla personelu niemedycznego to nasz sukces

Personel niemedyczny w równym, a może nawet większym stopniu niż lekarze i pielęgniarki, jest narażony na zakażenie COVID-19 - mówi Krystian Krasowski, inicjator i koordynator projektu „Personel Pomocniczy w Ochronie Zdrowia”. Wywalczyliśmy dodatki covidowe dla tej grupy pracowników.
- Fakt, że Ministerstwo Zdrowia przyznało dodatki covidowe dla personelu medycznego z pominięciem personelu niemedycznego, stało się zalążkiem do stworzenia projektu „Personel Pomocniczy w Ochronie Zdrowia”.
- Momentem decydującym o tym, by zawalczyć o dodatki covidowe, była narastająca frustracja, poczucie strachu i wykluczenia, bo nikt nie pomyślał o tym, że personel niemedyczny w czasie epidemii jest w równym, a może nawet większym stopniu niż lekarze czy pielęgniarki, narażony na zakażenie.
- Sanitariusze, salowe, kierowcy karetek oraz sekretarki i rejestratorki stanowią istotny element zespołu, który opiekuje się pacjentem zakażonym COVID-19. Należy się im dodatek covidowy – mówi Krystian Krasowski, inicjator i koordynator projektu „Personel Pomocniczy w Ochronie Zdrowia”.
- Przyznanie dodatków covidowych dla personelu niemedycznego za czas 2020–2021 jest pierwszym, bardzo ważnym efektem przedsięwzięcia.
- Czytaj też: Dodatek covidowy dla pracowników niemedycznych>>
- Czytaj więcej wywiadów z najbardziej wpływowymi osobami w polskiej medycynie i systemie ochrony zdrowia w SerwisZOZ.pl»
Uzyskaj nieograniczony dostęp do SerwisZOZ.pl
- Aktualne informacje o zmianach prawnych
- Indywidualne konsultacje e-mail z ekspertem (odpowiedź w 48 h)
- Bazę 3500 porad ekspertów, gotowych wzory dokumentów i procedur
- Przywileje z uczestnictwa w Klubie Menedżera Ochrony Zdrowia - rabaty, konferencje, webinary live, e-szkolenia, prezenty
Jeśli masz już konto
Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl
aktywuj dostęp testowyJeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.