Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Procedura zabezpieczenia szczepieniami przed wariantem koronawirusa DELTA

Autor:
Monika Dłużewska

Dodano: 6 lipca 2021
Monika  Dłużewska
Monika Dłużewska
Epidemiolog w Państwowej Inspekcji Sanitarnej, absolwentka Wydziału Lekarskiego w Zakresie Zdrowia Publicznego Akademii Medycznej w Łodzi, Studium Podyplomowego Organizacji, Zarządzania i Ekonomiki w Opiece Zdrowotnej (Szkoła Zdrowia Publicznego Instytutu Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera w Łodzi oraz studiów specjalizacyjnych Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy-Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Więcej o autorze »
procedura 1

Warianty koronawirusa Delta i Delta Plus wykryto po raz pierwszy raz w Indiach. Są to wysoce zaraźliwe, najbardziej zakaźne spośród wariantów SARS-CoV-2 do tej pory poznanych. Podstawowe objawy infekcji wariantem Delta: ból głowy, gardła oraz katar. Lekarze indyjscy zaobserwowali nierejestrowane wcześniej przy innych wariantach symptomy: zaburzenia słuchu, ciężkie zakrzepy krwi, zapalenie migdałków, zaburzenia gastryczne, które są tak poważne, że mogą prowadzić nawet do obumierania tkanek i rozwoju gangreny.

Celem procedury jest szerzenie działań profilaktycznych przez wakcynację dotyczących nowej choroby zakaźnej COVID-19 (wariantu koronawirusa DELTA) wśród pacjentów podmiotu leczniczego.

Uzyskaj bezpłatny 24-godzinny dostęp do SerwisZOZ.pl

aktywuj dostęp testowy

Jeżeli nie jesteś zarejestrowanym użytkownikiem portalu, możesz wykupić jednorazowy dostęp do wybranego dokumentu.

Certyfikat rzetelności Laur zaufania SMB logo Top firma
   

Klub Menedżera

   

Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia
i korzystaj z benefitów!

   Zobacz ofertę
   

Klub Menedżera