Podmioty, które prowadzą dokumentację w postaci elektronicznej, nie mają obowiązku prowadzenia dokumentacji zbiorczej. Sprawdź, jakie ułatwienia w tym zakresie przewiduje rozporządzenie o dokumentacji medycznej.
Przepisy RODO kategoryzują dane dotyczące zdrowia jako tzw. dane wrażliwe. Oznacza to, że podlegają szczególnej ochronie prawnej. Czym może skutkować utrata dokumentacji medycznej przez podmiot leczniczy?
Okołooperacyjna karta kontrolna, w której personel odnotuje wszystkie działania przy pacjencie, jest standardem we wszystkich szpitalach. Takie rozwiązanie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa operowanych pacjentów i minimalizuje liczbę ewentualnych powikłań pooperacyjnych.
Co robić z dokumentacją medyczną, która wciąż jest w postaci papierowej, czy należy ją skanować, czy może pozostawić w tej formie? O to często pytają zarządzający placówkami medycznymi. Oto wskazówki, jak postąpić, decydując się na digitalizację dokumentacji medycznej.
Polecamy naszym Czytelnikom książkę „Dokumentacja medyczna w pytaniach i odpowiedziach. 40 trudnych przypadków”, która przedstawia najważniejsze zagadnienia dotyczące prowadzenia i udostępniania dokumentacji.
W jednej z placówek medycznych lekarzowi zarzucono niewłaściwe prowadzenie dokumentacji medycznej. Sprawdź, jak sobie poradzić w podobnej sytuacji i jak można się bronić przed takim zarzutem.
Wiele placówek medycznych wciąż ma trudności z prowadzeniem dokumentacji medycznej w postaci elektronicznej. Kiedy zatem placówki medyczne mogą ją prowadzić w formie papierowej? Poznaj wyjątki od prowadzenia dokumentacji w postaci elektronicznej.
Skontakuj się z Centrum Obsługi Klienta: 22 518 29 29 (Poniedziałek-Piątek: 8:00 - 16:00).
© Wiedza i Praktyka
/WiedzaiPraktyka
/wip
Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia i korzystaj z benefitów!