Apel Prezydium NRL w sprawie uchodźców syryjskich

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej zaapelowało do polskiego rządu oraz władz samorządowych o pomoc w sprowadzeniu do naszego kraju kolejnych syryjskich rodzin zagrożonych eksterminacją oraz pomoc w organizacji i finansowaniu ich życia w naszym kraju, w tym wsparcie programu adopcyjnego syryjskich sierot.

Liczne rodziny, a zwłaszcza ich osierocone dzieci, żyją w ogromnym zagrożeniu życia wynikającym z trwającej od 4 lat wojny domowej w Syrii.

Zyskaj darmowy dostęp do portalu serwiszoz.pl. Gwarantujemy, że znajdziesz na nim odpowiedzi na nurtujące Cię pytania! Nic za to nie zapłacisz. Zarejestruj się. To zajmie tylko 15 sekund!>>

Prezydium NRL zobowiązuje się do pomocy w organizacji medycznego wsparcia dla ofiar syryjskiej wojny. Gdy tylko władze państwa określą charakter wsparcia, np. zadeklarują sprowadzenie kolejnych uchodźców do Polski, samorząd lekarski opracuje program pomocy, w tym finansowej, dla tych osób. Samorząd lekarski deklaruje pomoc w organizacji opieki medycznej tak, by ofiary syryjskiej wojny miały w Polsce pełne poczucie wsparcia także ze strony polskich lekarzy.

Stanowisko Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej tego samego dnia poparły Prezydia Okręgowych Rad Lekarskich w Bielsku Białej, Częstochowie i Katowicach, które deklarują udzielenie ofiarom wojny domowej w Syrii wszelkiej możliwej pomocy w zakresie określonym przez polskie władze.

Autor: Ewelina Kowal wsparcie syryjskich sierot
Słowa kluczowe:
naczelna rada lekarska

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Załóż konto testowe na 24 godziny


ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE NA 24 GODZINY

Pełny dostęp do portalu to:

  • Aktualność tematów
  • Szeroki zasób informacji eksperckich
  • Porady ekspertów za pośrednictwem e-maila
  • Gotowe rozwiązania najistotniejszych problemów
Sprawdź »