Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Gotowe listy audytowe dadzą Ci wsparcie przy zbieraniu, analizowaniu i wyciąganiu wniosków związanych z funkcjonowaniem procedur w praktyce, wskażą ewentualne obszary wymagające poprawy i ulepszeń.

listy audytowe

Opracowanie procedury dotyczącej wpływu witaminy B6 na właściwe funkcjonowanie organizmu człowieka ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia odpowiedniej suplementacji i profilaktyki niedoboru. Procedura ma na celu dostarczenie wiedzy na temat zalecanego spożycia witaminy B6, jej źródeł, ewentualnych interakcji z innymi substancjami oraz skutków niedoboru lub nadmiaru. Jest ważnym narzędziem dla specjalistów ds. żywienia, lekarzy i innych profesjonalistów zajmujących się opieką zdrowotną, aby zapewnić właściwe zrozumienie i świadczenie opieki związanej z witaminą B6 dla utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia pacjentów. Lista audytowa pomoże placówce medycznej w weryfikacji poprawności działania procedury i pozwoli opracować ewentualne działania korygujące.

Pobierz listę »
listy audytowe

Lista audytowa dotycząca edukacji dotyczącej tężca – choroby układu nerwowego ma na celu zapewnienie odpowiedniej wiedzy pacjentów i personelu medycznego na temat tężca oraz zminimalizowanie ryzyka wystąpienia tej choroby. W przypadku zastosowania listy audytowej personel medyczny będzie w stanie dokładnie przeprowadzić edukację pacjentów oraz innych pracowników ochrony zdrowia na temat tężca i zapewnić odpowiedni poziom wiedzy, co przyczyni się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia choroby oraz poprawy stanu zdrowia pacjentów.

Pobierz listę »
listy audytowe

Celem listy audytowej jest zapewnienie, że personel medyczny i pacjenci podmiotu leczniczego będą odpowiednio poinformowani na temat wścieklizny, choroby odzwierzęcej przenoszonej na człowieka. Lista   Lista powinna być regularnie aktualizowana i wdrażana w celu zapewnienia skutecznej edukacji na temat tej choroby i jej profilaktyki.

Pobierz listę »
listy audytowe

Lista audytowa ma na celu zapobieganie inwazyjnej chorobie pneumokokowej przez edukację dotyczącą zapobiegania zakażeniom pneumokokowym oraz odpowiedniego postępowania w przypadku podejrzenia choroby. Dzięki stosowaniu listy audytowej personel medyczny będzie miał łatwiejszy dostęp do informacji na temat inwazyjnej choroby pneumokokowej oraz sposobów jej zapobiegania, co pozwoli na szybszą i bardziej skuteczną opiekę nad pacjentami.

Pobierz listę »
listy audytowe

Pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim pracownikom pomieszczenie socjalne – chodzi o pokój socjalny dla personelu, służący do spożywania posiłków, wypoczynku personelu. Lista audytowa pomoże placówce medycznej w weryfikacji poprawności działania procedury i pozwoli opracować ewentualne działania korygujące.

Pobierz listę »
listy audytowe

Nowe przepisy dotyczące ochrony niektórych grup pacjentów związane z wykorzystaniem produktów radiofarmaceutycznych lub zamkniętych źródeł promieniowania jonizującego wchodzą w życie 11 kwietnia 2023 r. Lista audytowa pomoże Ci sprawdzić, czy wiesz, jakie zmiany przyniosą nowe przepisy i jak będą wpływać na leczenie pacjentów.

Pobierz listę »
listy audytowe

Narzędzia chirurgiczne wielokrotnego użytku to wyroby będące narzędziem przeznaczonym do użytku chirurgicznego polegającego na cięciu, wierceniu, piłowaniu, drapaniu, skrobaniu, zaciskaniu, odciąganiu, klamrowaniu lub wykonywaniu innych podobnych zabiegów medycznych, bez podłączenia do aktywnego wyrobu medycznego, który po przeprowadzeniu odpowiednich procedur (np. sterylizacji, dezynfekcji) może być użyty ponownie. Inne wyroby są wyrobami jednokrotnego użytku. Narzędzia chirurgiczne powinni obsługiwać wyłącznie wysoko wykwalifikowani specjaliści medyczni, którzy mają niezbędne umiejętności. Lista audytowa pomoże placówce medycznej w weryfikacji poprawności działania procedury i pozwoli opracować ewentualne działania korygujące.

Pobierz listę »
listy audytowe

W Ukrainie wskaźnik zaszczepienia dzieci zależy od grupy wiekowej i regionu kraju i wynosi od około 60% do 99%. W 2020 roku wskaźnik zaszczepienia przeciwko odrze wynosił 81,9%, a przeciwko polio 84,2%. Resort zdrowia w Ukrainie uznał szczepienie przeciw odrze, śwince i różyczce w grupie najmłodszych dzieci w drugim roku życia, a także szczepienia przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi i polio zgodnie z wiekiem oraz wirusowemu zapaleniu wątroby typu B zgodnie z wiekiem za priorytetowe działania. W przypadku braku dokumentacji medycznej dotyczącej szczepień dziecko należy traktować jako nieszczepione i zaleca się prowadzenie dokumentacji szczepień dziecka zgodnie z aktualnymi zaleceniami. Lekarze mają prawo i powinni wystawiać skierowanie na bezpłatne szczepienia cudzoziemców narodowości ukraińskiej w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Lista audytowa pomoże placówce medycznej w weryfikacji poprawności działania procedury i pozwoli opracować ewentualne działania korygujące.

Pobierz listę »
listy audytowe

Praca związana z udzielaniem świadczeń zdrowotnych przy użyciu igieł, skalpeli niesie za sobą niebezpieczeństwo zranienia się przez pracownika medycznego wykonującego taki zabieg. Szczególnym zagrożeniem jest w takich przypadkach nie tyle samo zranienie, ile możliwość wirusowego zakażenia pracownika w rezultacie kontaktu z krwią pacjenta. Lista audytowa pomoże placówce medycznej w weryfikacji poprawności działania procedury i pozwoli opracować ewentualne działania korygujące.

Pobierz listę »
listy audytowe

Zgodnie z przepisami, dotychczasowe sposoby zgłaszania NOP będą nadal stosowane do 31 grudnia 2023 r., pod warunkiem że lekarz lub felczer nie mają możliwości korzystania z nowych sposobów zgłaszania NOP. Lista audytowa pomoże Ci zapoznać się ze zmianami dotyczącymi sposobu zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP) oraz korygowania zgłoszeń, które obowiązują Polsce do 31 grudnia 2023 r. 

Pobierz listę »

Certyfikat rzetelności Laur zaufania SMB logo Top firma
   

Klub Menedżera

   

Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia
i korzystaj z benefitów!

   Zobacz ofertę
   

Klub Menedżera