Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Gotowe listy audytowe dadzą Ci wsparcie przy zbieraniu, analizowaniu i wyciąganiu wniosków związanych z funkcjonowaniem procedur w praktyce, wskażą ewentualne obszary wymagające poprawy i ulepszeń.

listy audytowe

Na tę chwilę nie mamy ustalonych schematów leczenia COVID-19. Obecny stan wiedzy pozwala na stosowanie leków, które są wykorzystywane w terapii innych zakażeń. Dlatego terapia osoczem ozdrowieńców jest jednym ze skutecznych sposobów walki z pandemią COVID-19. Warto zachęcać ozdrowieńców do oddawania osocza w celu użycia go u chorych na COVID-19, a co za tym idzie ratowania im życia i zdrowia. Lista audytowa pomoże placówce medycznej w weryfikacji poprawności działania procedury i pozwoli opracować ewentualne działania korygujące.

Pobierz listę »
listy audytowe

Chorzy na COVID-19 w stanie ogólnym ciężkim i krytycznym cierpią na dysfunkcje narządowe różnego stopnia, które obej­mują niewydolność oddechową, dyskinezę i zaburzenia poznawcze. Dysfunkcje te występują zarówno podczas ostrej fazy choroby, jak i w czasie zdrowienia. Leczenie pacjentów z COVID-19 powinno obejmować także rehabilitację w trakcie choroby, o ile stan pacjenta na to pozwoli, w trakcie zdrowienia i po wyleczeniu. Lista audytowa pomoże placówce medycznej w weryfikacji poprawności działania procedury i pozwoli opracować ewentualne działania korygujące.

Pobierz listę »
listy audytowe

COVID-19 jest nową, wysoce zakaźną chorobą atakującą głównie pęcherzyki płucne, która niszczy przede wszystkim płuca krytycznie chorych pacjentów i doprowadza do niewydolności oddechowej. Przed zastosowaniem ciągłego pozaustrojowego natleniania krwi (ECMO) personel medyczny powinien zwrócić szczególną uwagę na następujące kwestie: czas i sposób interwencji, antykoagulacja i krwawienia, współdziałanie z mechaniczną wentylacją, zastosowanie ECMO u pacjenta przytomnego, wczesna rehabilitacja i strategia leczenia powikłań. Lista audytowa pomoże placówce medycznej w weryfikacji poprawności działania procedury i pozwoli opracować ewentualne działania korygujące.

Pobierz listę »
listy audytowe

Rozprzestrzenianie się koronawirusa w powietrzu odbywa się za pomocą cząsteczek aerozolu o średnicy poniżej 5 μm, np. podczas komunikacji werbalnej. Czas utrzymywania się tych cząsteczek w zamkniętych pomieszczeniach jest długi i średnio wynosi około 12 godzin. W związku z tym inne osoby przebywające w takim miejscu są narażone na różne infekcje, w tym SARS-CoV-2. Lista audytowa pomoże placówce medycznej w weryfikacji poprawności działania procedury i pozwoli opracować ewentualne działania korygujące.

Pobierz listę »
listy audytowe

W przypadku powzięcia informacji, że u pracownika lub pacjenta potwierdzono zakażenie SARS-COV-2 podmiot leczniczy powinien wprowadzić określone działania, które zminimalizują rozprzestrzenianie się wirusa. Lista audytowa pomoże placówce medycznej w weryfikacji poprawności działania procedury i pozwoli opracować ewentualne działania korygujące.

Pobierz listę »
listy audytowe

Żeby chronić pracowników przed koronawirusem placówka medyczna powinna wprowadzić m.in. obowiązek zachowania bezpiecznej odległości od rozmówcy (1,5 metra), kontakt z pacjentami za pomocą urządzeń teleinformatycznych, obowiązek regularnego i dokładnego mycia rąk wodą z mydłem lub ich dezynfekcję środkiem na bazie alkoholu (min. 60%). Lista audytowa pomoże placówce medycznej w weryfikacji poprawności działania procedury i pozwoli opracować ewentualne działania korygujące.

Pobierz listę »
listy audytowe

Szczepienia personelu medycznego nie powinny być zaniedbywane, bo są gwarancją jego bezpieczeństwa. Chronią przed chorobami zakaźnymi, które mogą być bardzo niebezpieczne i na które narażony jest każdy medyk mający kontakt z chorymi pacjentami. Lista audytowa pomoże placówce medycznej w weryfikacji poprawności działania procedury i pozwoli opracować ewentualne działania korygujące.

Pobierz listę »
listy audytowe

Skuteczną procedurą w zapobieganiu grypie są szczepienia, zwłaszcza zalecane osobom z obniżoną odpornością, a także pracownikom ochrony zdrowia, w tym personelowi medycznemu (bez względu na specjalizację), innym grupom zawodowym (straż pożarna, policja, wojsko). Szczepienia przeciw grypie nie są w Polsce obowiązkowe, lecz zalecane (Program Szczepień Ochronnych). Lista audytowa pomoże placówce medycznej w weryfikacji poprawności działania procedury i pozwoli opracować ewentualne działania korygujące.

Pobierz listę »
listy audytowe

W placówce medycznej, gdzie gromadzą się pacjenci, w dobie pandemii wirusa SARS-CoV-2 powinieneś zapewnić zachowanie odpowiednich odległości i środki dezynfekcji. Ważnymi elementami jest też odpowiednie rozłożenie w czasie pracy personelu czy wyznaczenie pracownika, który będzie nadzorował zachowanie dystansu społecznego. Lista audytowa pomoże placówce medycznej w weryfikacji poprawności działania procedury i pozwoli opracować ewentualne działania korygujące.

Pobierz listę »
listy audytowe

Nawet w placówce medycznej część pracowników w dobie pandemii wirusa SARS-CoV-2 może pracować zdalnie (np. administracja, księgowość, kadry). W takiej sytuacji ważne jest m.in. zminimalizowanie kontaktów osobistych do minimum, ustalenie maksymalnej liczby osób w pokoju czy zapewnienie społecznego dystansu, minimum 1,5 metra.  Lista audytowa pomoże placówce medycznej w weryfikacji poprawności działania procedury i pozwoli opracować ewentualne działania korygujące.  

Pobierz listę »

Certyfikat rzetelności Laur zaufania SMB logo Top firma
   

Klub Menedżera

   

Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia
i korzystaj z benefitów!

   Zobacz ofertę
   

Klub Menedżera