
Nowa siatka płac od lipca 2022 r.: jakie przepisy obowiązują głównego księgowego w SPZOZ
Czy głównego księgowego zatrudnionego w SPZOZ będącego osobą prawną oraz jednostką samorządu terytorialnego utworzonego przez gminę miejską obowiązuje „ustawa kominowa” w świetle nowej siatki płac od 1 lipca?

Skąd pieniądze na podwyżki w służbie zdrowia – case study ze szpitala w Murckach
Z tym, że wynagrodzenia należy podwyższać, szczególnie w czasach szalejącej inflacji, większość się zgadza. Jednak kwestia deklaracji i późniejszego wykonania zapisów ustawy to już dwie odmienne sprawy. Nowelizacja ustawy, która weszła w życie 29 czerwca br., zakłada podwyższenie wynagrodzeń w ochronie zdrowia. Wykonaniem tych zapisów zajmują się kierownicy jednostek leczniczych.

Czy podwyżka płac w ochronie zdrowia od 1 lipca 2022 r. dotyczy także przychodni prywatnych?
Czy podwyżka płac w ochronie zdrowia od 1 lipca 2022 r. dotyczy tylko placówek państwowych, czy także przychodni prywatnej, która ma umowę z NFZ na podstawową opiekę zdrowotną? Czy rejestratorki medyczne (jak inny pracownik niemedyczny) powinny być objęte podwyżkami?

Podwyżki w ochronie zdrowia od 1 lipca 2022: Do której grupy zaliczyć pielęgniarki ze średnim i wyższym wykształceniem?
SPZOZ zatrudnia pielęgniarki – starsze pielęgniarki i specjalistki pielęgniarki. Szpital nie ma żadnych wymagań kwalifikacyjnych w stosunku do tych stanowisk, które byłyby inne niż w rozporządzeniu dotyczącym kwalifikacji. Do której grupy mamy zatem zaliczyć pielęgniarki ze średnim wykształceniem, a do której z wyższym?

Od 1 lipca 2022 r. podwyżki w ochronie zdrowia. Sprawdź, ile wyniosą
Podniesienie współczynników pracy dla wszystkich grup zawodowych pracowników medycznych i okołomedycznych zakłada ustawa gwarantująca podwyżki minimalnych wynagrodzeń w ochronie zdrowia. Oto szczegóły podwyżek w ochronie zdrowia.

Podwyżki wynagrodzeń od lipca 2022 roku – co jest planowane
Rozpoczęły się prace nad projektem ustawy gwarantującej podwyżki minimalnych wynagrodzeń w ochronie zdrowia. Nowa lista płac ma obowiązywać od lipca 2022 roku. Dyrektorzy szpitali obawiają się jednak, że z kolejnym wzrostem wynagrodzeń w ochronie zdrowia mogą sobie nie poradzić. Oto szczegóły.

Kto akceptuje podwyżki pracowników SPZOZ
W podmiotach leczniczych, które nie mają statusu przedsiębiorcy, działa rada społeczna – jako organ inicjujący i opiniodawczy podmiotu tworzącego oraz doradczy kierownika. Czy kierownik SPZOZ musi uzyskać zgodę rady społecznej bądź rady gminy na wprowadzenie podwyżek wynagrodzeń dla pracowników SPZOZ-u?

Zajęcie komornicze – jaką kwotę wynagrodzenia pracownika może zająć komornik
Komornik zajął wynagrodzenie pielęgniarki, która otrzymuje płacę zasadniczą i premię. Jaką wysokość wynagrodzenia placówka medyczna powinna przekazać komornikowi w tym przypadku?

Jakie podwyżki od 1 lipca 2021 r. przyznano medykom
Od 1 lipca 2021 r. zwiększono wynagrodzenie pracowników medycznych i pracowników działalności podstawowej zatrudnionych w placówkach medycznych na podstawie umowy o pracę. Jakie podwyżki przewiduje nowa ustawa i które podmioty lecznicze są zobowiązane stosować się do zmian?

Czy NFZ sfinansuje podwyżki wynagrodzeń w podmiotach prywatnych
Czy podwyżki wprowadzone od 1 lipca 2021 r. dla pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych dotyczą również personelu zatrudnionego w prywatnych placówkach i czy sfinansuje je NFZ?