Pacjenci decydują za polityków

72% ankietowanych Polaków zgadza się na współpłacenie pacjentów. Taki odsetek ankietowanych uważa, że pacjenci powinni mieć możliwość wyboru dopłaty do diagnostyki i leczenia nowocześniejszymi metodami niż te, które bez dopłat, w standardzie oferuje NFZ.

Badanie przeprowadzono na zlecenie Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED przez Research Cloud w kwietniu 2015 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1 000 Polaków w wieku 28+. Podobny odsetek ankietowanych (71%), byłby osobiście zainteresowany możliwością współpłacenia, dopłaty, jeśli gwarantowałoby to użycie nowocześniejszej metody niż ta, której koszt w całości pokrywa płatnik.

Zyskaj darmowy dostęp do portalu serwiszoz.pl. Gwarantujemy, że znajdziesz na nim odpowiedzi na nurtujące Cię pytania! Nic za to nie zapłacisz. Zarejestruj się. To zajmie tylko 15 sekund!>>

Niestety obecny system ochrony zdrowia funkcjonuje tak, że pacjent musi skorzystać ze świadczeń medycznych w pakiecie oferowanym przez NFZ. Jeśli na to się nie godzi, to musi w 100% pokryć koszt leczenia prywatnego. Pacjenci nie mają wyboru, ponieważ nie ma możliwości, aby otrzymać świadczenie zdrowotne w ramach NFZ i dopłacić przykładowo za wykonanie określonej procedury medycznej przy użyciu nowoczesnych wyrobów medycznych niż te, którego koszt sfinansowałby NFZ. Pacjenci chcą mieć możliwość korzystania ze świadczeń zdrowotnych najwyższej jakości, ale w chwili obecnej finanse płatnika są nie wystarczające by to zapewnić.

A zatem po raz kolejny wracamy do punktu wyjścia, czyli rozwiązania, wciąż istniejącego problemu niewystarczających środków finansowych w systemie. Jakie rozwiązanie: współpłacenia, ubezpieczenie dodatkowe lub indywidualne dopłaty pacjentów do świadczeń medycznych. W ten sposób uzyskano by dodatkowe pieniądze na ochronę zdrowia.

Nie masz jeszcze konta?

Zamów pełny dostęp do portalu


SPRAWDŹ OFERTĘ

Chcesz przetestować nasze usługi?

Załóż konto testowe na 24 godziny


ZAŁÓŻ KONTO TESTOWE NA 24 GODZINY

Pełny dostęp do portalu to:

  • Aktualność tematów
  • Szeroki zasób informacji eksperckich
  • Porady ekspertów za pośrednictwem e-maila
  • Gotowe rozwiązania najistotniejszych problemów
Sprawdź »