Ruszyły zapisy na majowy webinar live! Do końca zapisów pozostało . Nie przegap >>
Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Dzięki gotowym procedurom ograniczysz rozprzestrzenianie się wirusa, a wdrożenie zasad bezpieczeństwa w okresie zagrożenia epidemiologicznego pomoże Ci utrzymać i kontrolować reżim sanitarny w placówce medycznej.

procedura 3

Jednym z podstawowych elementów zatrzymania pandemii COVID-19, można by rzec najważniejszym, są masowe szczepienia ochronne. Szczepienia dzieci przeciw COVID-19 rozpoczęły się 16 grudnia 2021 r. Celem procedury jest szerzenie działań profilaktycznych przez szczepienia dotyczące nowej choroby zakaźnej COVID-19 wśród pacjentów podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 3

Globalna epidemia COVID-19 przyczyniła się do zwiększenia ryzyka wystąpienia w podmiotach leczniczych atmosfery wzbogaconej tlenem (ponad 23,5% tlenu w powietrzu). Stawarza to możliwość zagrożenia pożarowego i wybuchowego. Od początku pandemii bardzo wzrosła liczba pożarów w szpitalnych placówkach medycznych. W atmosferze wzbogaconej w tlen materiały mogą ulec łatwiejszemu zapaleniu, pożary zaś cechuje wyższa temperatura i bardziej burzliwy przebieg w porównaniu do normalnych warunków. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych w zakresie atmosfery wzbogacanej tlenem w dobie nowej choroby zakaźnej COVID-19 wśród personelu medycznego i niemedycznego podmiotu leczniczego szpitalnego.

Pobierz procedurę »
procedura 3

Ważnym aspektem zdrowia publicznego w okresie jesienno-zimowym, czyli tzw. okresie infekcyjnym, jest większa zachorowalność na grypę. Rodzi to dodatkowe wyzwanie dla systemu ochrony zdrowia w trwającej obecnie pandemii COVID-19. COVID-19 i grypa niejednokrotnie mają bardzo podobne objawy kliniczne, co powoduje, że ciężko rozróżnić, z jaką chorobą mamy do czynienia. W związku z tym istotne jest, aby personel medyczny, zwłaszcza podstawowej opieki zdrowotnej (lekarze, pielęgniarki), miał wiedzę dotyczącą zarówno COVID-19, jak i grypy, aby mógł właściwie diagnozować te choroby i włączać odpowiednie postępowanie. Celem procedury jest zebranie niezbędnych wytycznych w tym zakresie.

Pobierz procedurę »
procedura 3

Odra jest bardzo zakaźną i niebezpieczną chorobą wieku dziecięcego. Związku z tym, że szczepienia ochronne spowodowały, że w Polsce na odrę chorowało do niedawna bardzo niewiele dzieci, zapomnieliśmy o niej. Niestety wraz ze spadkiem wyszczepialności wśród dzieci, co spowodowane jest ruchem antyszczepionkowym, obserwujemy coraz więcej dzieci chorujących na odrę. Jest to również spowodowane migracją, a dokładnie z napływem osób narodowości ukraińskiej do naszego kraju. Niestety poziom wyszczepialności na Ukrainie na odrę, ale nie tylko, jest bardzo niski. To w połączeniu z coraz większą liczbą dzieci niezaszczepionych powoduje, że dość szybko rośnie zachorowalność na tę chorobę. Dlatego bardzo istotna jest wiedza na temat tej choroby, aby skuteczniej leczyć dzieci na nią zapadające, ale również po to, aby uświadamiać i zachęcać rodziców do szczepień przeciwko odrze, ale również na inne choroby zakaźne wieku dziecięcego.  Procedura zawiera te elementy.

Pobierz procedurę »
procedura 3

Żeby móc wdrożyć postępowanie, punkty szczepień muszą mieć odpowiednio zaopatrzony zestaw przecwiwstrząsowy, zaopatrzony zgodnie z wytycznymi krajowymi. Dlatego istotne jest stworzenie odpowiedniej procedury dla punktu szczepień na COVID-19, mówiącej o tym, co powinien zawierać zestaw przeciwstrząsowy.

Pobierz procedurę »
procedura 3

Poliomyelitis to wysoce zakaźna choroba (choroba ,,brudnych rąk”) objęta ustawowym obowiązkiem zgłaszania przez lekarzy w Polsce do powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych. Celem procedury jest szerzenie działań profilaktycznych dotyczących poliomyelitis wśród pacjentów podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 3

Wirus RSV jest odpowiedzialny za większość zakażeń dróg oddechowych u dzieci i jest głównym patogenem wywołującym infekcje dolnych dróg oddechowych u niemowląt, m.in.: silny kaszel, gorączka, sinica. Celem procedury jest szerzenie działań profilaktycznych dotyczących zakażeń wywołanych przez wirusy RSV wśród pacjentów podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 3

W sierpniu 2021 roku WHO wpisała na listę wariantów koronawirusa kolejny wariant koronawirusa – Mu. Jest on przez nią monitorowany. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących koronawirusa wariantu Mu powodującego chorobę zakaźną COVID-19 wśród pacjentów podmiotu leczniczego

Pobierz procedurę »
procedura 3

Istotnym elementem, aby zaszczepić jak największą liczbę populacji, jest zorganizowanie jak największej liczby punktów szczepień. Aby móc szczepić w mobilnych jednostkach szczepień, należy spełnić wszystkie zalecenia GIS oraz Ministerstwa Zdrowia, aby szczepienie to mogło odbywać się w sposób bezpieczny i zgodny ze standardami. Celem procedury jest stworzenie wytycznych mówiących, co należy zrobić, aby móc wykonywać szczepienia populacyjne przeciwko COVID-19 w mobilnych jednostkach szczepień.

Pobierz procedurę »
procedura 3

Istotnym elementem, aby zaszczepić jak największą liczbę populacji, jest zorganizowanie jak największej liczby punktów szczepień. Dlatego placówki ochrony zdrowia powinny przygotować się do szczepień przeciwko COVID-19 w sposób zgodny z wytycznymi GIS oraz Ministerstwa Zdrowia, a co najważniejsze, zgłaszać swoją chęć do uczestnictwa w tym procesie. Celem procedury jest umożliwienie placówkom medycznym przygotowanie się do programu szczepień populacyjnych.

Pobierz procedurę »

Certyfikat rzetelności Laur zaufania SMB logo Top firma
   

Klub Menedżera

   

Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia
i korzystaj z benefitów!

   Zobacz ofertę
   

Klub Menedżera