Ruszyły zapisy na majowy webinar live! Do końca zapisów pozostało . Nie przegap >>
Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Dzięki gotowym procedurom ograniczysz rozprzestrzenianie się wirusa, a wdrożenie zasad bezpieczeństwa w okresie zagrożenia epidemiologicznego pomoże Ci utrzymać i kontrolować reżim sanitarny w placówce medycznej.

procedura 3

Istotnym elementem, aby zaszczepić jak największą liczbę populacji, jest zorganizowanie jak największej liczby punktów szczepień. W tym celu można m.in. zorganizować punkty szczepień w zakładach pracy. Aby móc szczepić w zakładach pracy, należy spełnić wszystkie zalecenia GIS oraz Ministerstwa Zdrowia.  Celem procedury jest stworzenie wytycznych mówiących, co należy zrobić, aby móc wykonywać szczepienia populacyjne przeciwko COVID-19 w miejscu pracy.

Pobierz procedurę »
procedura 3

Ważnym elementem walki z pandemia są szczepienia ochronne. Celem procedury jest wprowadzenie ewaluacji programu szczepień ochronnych przeciw COVID-19, aby w porę wprowadzać zmiany, które będą się przekładać na skuteczność szczepień i szybsze wygaszenie pandemii.

Pobierz procedurę »
procedura 3

Ważnym elementem walki z pandemia są szczepienia ochronne. Aby przyczyniły się do zmniejszenia liczby zakażeń i zgonów na COVID-19, muszą one być odpowiednio promowane. Ich promocja powinna być merytoryczna, a zarazem przystępna, tak aby zmniejszyć lęk przed stosowanie szczepionki, co przełoży się na zwiększenie wyszczepialności. Celem procedury jest określenie zasad prowadzenia akcji promocyjnych dotyczących szczepień populacyjnych na COVID-19.

Pobierz procedurę »
procedura 3

W związku z tym, że laboratorium stanowi wysokie ryzyko zakażenia wśród personelu laboratoryjnego COVID-19, powinno się w nim zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa biologicznego i nie tylko. Celem procedury jest opracowanie wytycznych i procedur bezpieczeństwa dla dobra laboratorium i jego pracowników.

Pobierz procedurę »
procedura 3

Aby ograniczyć ryzyko transmisji wirusa SARS-CoV-2 zaleca się, aby pacjenci wymagający konsultacji lekarskiej skorzystali w narzędzi zdalnych, takich jak telefoniczna porada lekarska bądź wideokonsultacja za pomocą narzędzi teleinformatycznych. Niemniej jednak nie mogą one stanowić na obecnym poziomie pandemii jedynej opcji skonsultowania się z lekarzem rodzinnym bądź specjalistą. Celem procedury jest stworzenie odpowiednich zaleceń, wytycznych oraz procedur, które w sposób jasny określają, kiedy dany pacjent wymaga stacjonarnej wizyty, a który jedynie teleporady i w jaki sposób powinny one przebiegać.

Pobierz procedurę »
procedura 3

Obecnie ozdrowieńcom aplikuje się jedną dawkę wakcyny, najwcześniej po miesiącu od daty uzyskania pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Celem procedury jest opisanie sposobu przeprowadzania sczepień u osób, które przechorowały COVID-19 tak, aby zminimalizować niepożądane odczyny poszczepienne.

Pobierz procedurę »
procedura 3

W dobie pandemii pracodawca może stanąć przed koniecznością zlecenia rejestratorce medycznej dodatkowej pracy. Dopuszczalność i sposób powierzenia takiej dodatkowej pracy zależą przede wszystkim od podstawy prawnej jej zatrudnienia. Procedura określa, jak zlecać dodatkową pracę, gdy rejestratorka zatrudniona jest na podstawie umowy o pracę, a dodatkowa praca polega na wykonywaniu zwiększonej liczby dotychczasowych zadań.

Pobierz procedurę »
procedura 3

Biopatogeny, w tym wirus powodujący nową chorobę zakaźną COVID-19, przenoszą się m.in. przez powietrze w pomieszczeniach zamkniętych, w tym przez systemy wentylacyjno-klimatyzacyjne. Celem procedury jest minimalizacja ryzyka transmisji wirusa SARS-CoV-2 za pośrednictwem systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych w podmiotach leczniczych.

Pobierz procedurę »
procedura 3

Szczepienia pracownicze w Polsce są w całości finansowane przez pracodawców. Wyjątek stanowi uodpornienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, które jest obowiązkowym szczepieniem dla personelu medycznego, finansowanym ze środków publicznych. Pracodawca lub zlecający pracę musi poinformować osobę ubiegającą się o zatrudnienie lub pracownika o obligatoryjnych szczepieniach, jakie wymagane są przy wykonywaniu czynności zawodowych. W gestii pracodawcy jest też pokrycie kosztu szczepień i zakupu szczepionek. Celem procedury jest właściwa organizacja procesu szczepień pracowniczych.

Pobierz procedurę »
procedura 3

Celem procedury jest określenie zasad przy ozonowaniu pomieszczeń pracy i samochodów. Przedmiotem procedury jest tryb postępowania pracowników wykonujących ozonowanie pomieszczeń pracy i pojazdów.

Pobierz procedurę »

Certyfikat rzetelności Laur zaufania SMB logo Top firma
   

Klub Menedżera

   

Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia
i korzystaj z benefitów!

   Zobacz ofertę
   

Klub Menedżera