Ruszyły zapisy na majowy webinar live! Do końca zapisów pozostało . Nie przegap >>
Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Dzięki gotowym procedurom ograniczysz rozprzestrzenianie się wirusa, a wdrożenie zasad bezpieczeństwa w okresie zagrożenia epidemiologicznego pomoże Ci utrzymać i kontrolować reżim sanitarny w placówce medycznej.

procedura 3

Rozmowa z pacjentem dostarcza wiedzy lekarzowi/pielęgniarce, pozwala na stworzenie właściwego schematu leczenia chorego. Właściwa komunikacja personelu z pacjentem obniża u niego stres, daje poczucie bezpieczeństwa i inicjuje/stymuluje motywację pacjenta do leczenia. Celem procedury jest edukacja personelu medycznego podmiotu leczniczego w zakresie przeprowadzania rozmowy z pacjentem. Jest to skuteczny element wspierający terapię. 

Pobierz procedurę »
procedura 3

Wirus ospy małpiej (MPXV) z rodzaju Orthopoxvirus jest patogenem wywołującym zakaźną chorobę odzwierzęcą, zwaną ospą małpią (MPX, ang. Monkeypox). Jest to wirus osłonkowy, trwały w środowisku. Celem procedury jest ograniczenie transmisji wirusa ospy małpiej wśród personelu i pacjentów podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 3

Wirus ospy małpiej jest patogenem wywołującym zakaźną chorobę odzwierzęcą, zwaną ospą małpią. Celem procedury jest ograniczenie transmisji wirusa ospy małpiej wśród personelu podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 3

Ospa małpia to zakaźna choroba odzwierzęca wywołana przez wirusa ospy małpiej. Pierwszy raz opisano ją u zwierząt, a bliżej u małp (stąd jej nazwa) w 1958 roku, zaś u ludzi w 1970 roku w Afryce, w obecnej Demokratycznej Republice Konga (ówczesny Zair, u 9.-letniego chłopca). Choroba ta występuje głównie w Afryce Zachodniej i Afryce Środkowej. Na innych kontynentach mamy do czynienia z zawleczeniami (według stanu na 27 maja 2022 r. odnotowano 300 przypadków podejrzanych i potwierdzonych w Europie). Wskaźnik śmiertelności z powodu ospy małpiej oscyluje w granicach od 1% do 10%. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących choroby zakaźnej ospy małpiej wśród personelu podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 3

Napływ ludności ukraińskiej do Polski w następstwie wojny rosyjsko-ukraińskiej skutkuje nowymi wyzwaniami dla medyków pracujących w naszym kraju. W tym kontekście należy pamiętać o katastrofie w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Wszyscy Ukraińcy ponieśli skutki zdrowotne z katastrofą czarnobylską z lat 80. XX wieku. Celem procedury są działania edukacyjne dla personelu medycznego dotyczące chorób tarczycy u ludności ukraińskiej w następstwie katastrofy w Czarnobylu, w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych przez personel podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 3

Obliczanie wagi w stosunku do wieku i wzrostu jest pewnego rodzaju metodą kontroli stanu zdrowia. Należy pamiętać o tym, że w jej efekcie uzyskiwane są tylko dane orientacyjne, że tak naprawdę każdy pacjent jest inny i trzeba do niego podchodzić indywidualnie. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych wśród pacjentów i personelu podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 3

Ukraina jest jednym z najsłabiej wyszczepionych krajów w Europie. Napływ migrujących stamtąd osób stanowi pewnego rodzaju zagrożenie zdrowotne. Wyszczepialność to miara tego, jaka część populacji poddano szczepieniu ochronnemu przeciw danej chorobie. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych wśród personelu podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 3

Rak jelita grubego (łac. carcinoma intestini crassi) jest podstępną chorobą, która stanowi zagrożenie dla życia. Zaliczamy do niego: raka okrężnicy, raka zgięcia esiczo-odbytniczego i raka odbytnicy. Nowotwór złośliwy jelita grubego stanowi około 8 % wszystkich nowotworów złośliwych rozpoznawanych w naszym kraju, zaś w skali światowej pod względem zapadalności zajmuje drugie miejsce co do częstości nowotworów złośliwych u kobiet i trzecie u mężczyzn. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych wśród pacjentów i personelu podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 3

Przesilenie wiosenne to zjawisko, które nie jest jednostką chorobową. Medycy nazywają je „syndromem wiosennego zmęczenia”. Jest to czas przejściowy między porą zimową a wiosenną,zwykle pojawia się w skali marca i kwietnia. Towarzyszy mu wiele dokuczliwych syndromów. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych wśród pacjentów podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 3

PIMS(z ang. pediatric inflammatory multisystem syndrome temporally associated with SARS-CoV-2)towieloukładowy, pocovidowy zespół zapalny u dzieci w konsekwencji zachorowania na COVID-19.PIMS występuje u dzieci w każdym wieku od 0 do 18 roku życia, choć dotyczy,głównie dzieci w wieku szkolnym, najczęściej w wieku ok. 9 lat. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych wśród pacjentów i personelu podmiotu leczniczego:

Pobierz procedurę »

Certyfikat rzetelności Laur zaufania SMB logo Top firma
   

Klub Menedżera

   

Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia
i korzystaj z benefitów!

   Zobacz ofertę
   

Klub Menedżera