Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Gotowe procedury pomogą Ci dbać o jakość w placówce medycznej i skutecznie zwiększać bezpieczeństwo pacjenta. Zmniejszysz także liczbę zgłaszanych roszczeń z powodu ewentualnych zakażeń, do których mogło dojść w placówce medycznej.

procedura 2

Bakterie psychobiotyczne (psychobiotyki) to bakterie probiotyczne, które są dobre dla zdrowia psychicznego. Mogą być stosowane jako wsparcie wielu terapii chorób psychicznych, ponieważ regulują nastrój, wpływają pozytywnie na zmniejszenie objawów niepokoju, wspomagają utrzymanie stanu równowagi emocjonalnej, a także łagodzą symptomy nieżytów żołądkowo-jelitowych wywołanych przez stres. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących bakterii psychobiotycznych wśród personelu podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 2

Pałeczka zapalenia płuc (łac. Klebsiella pneumoniae) to bakteria Gram-ujemna o dużej zjadliwości. Klebsiella pneumoniae jest elementem naturalnej flory bakteryjnej jamy ustnej, skóry i jelit. Jest czynnikiem etiologicznym wielu chorób. Pałeczka ta powoduje m.in. zapalenie płuc, stan zapalny układu moczowego, stan zapalny układu pokarmowego, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych itd. Gatunek Klebsiella pneumoniae wyróżnia szczepy Klebsiella pneumoniae typu OXA-48 i Klebsiella pneumoniae NDM określane mianem superbakterii. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących bakterii Klebsiella pneumoniae wśród personelu podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 2

Niedocukrzenie (hipoglikemia) jest stanem typowym dla cukrzycy. Klinicznie istotne niedocukrzenie to stężenie glukozy we krwi poniżej 3 mmol/l (<54 mg/dl). Podstawową metodą diagnostyki hipoglikemii jest test tolerancji glukozy/OGTT (ang. Oral Glucose Tolerance Test). Najistotniejszą zasadą profilaktyki hipoglikemii jest dokładne poznanie jej przyczyn. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących niedocukrzenia wśród personelu podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 2

Błonica zwana dyfterytem to bardzo groźna, niebezpieczna choroba zakaźna, którą wywołuje bakteria maczugowiec błonicy. Najczęstszą postacią kliniczną błonicy jest błonica gardła. Najlepszą profilaktyką błonicy są szczepienia ochronne. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących błonicy wśród personelu podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 2

Pandemia COVID-19 wywarła negatywny wpływ na psychikę ludzką. Długotrwały stres, ograniczenie kontaktów międzyludzkich, utrata możliwości zarobkowych, śmierć bliskich w wyniku COVID-19 i powikłań z nią związanych, odbiły się destrukcyjnie na psychice. Czynniki te leżą u podłoża wielu chorób psychosomatycznych, których objawy wycisza się/reguluje farmakoterapią. Pacjenci do tej pory często uskarżają się na zaburzenia snu, nastroju, bezsenność, spadek napędu psychoruchowego, a nawet poczucie wewnętrznego bólu. W takich sytuacjach często bez zastanowienia sięgają po leki, których niekontrolowane stosowanie może skutkować zależnością lekową (lekomanią). Celem procedury jest nakreślenie lekomanii jako problemu zdrowotnego Polaków w następstwie pandemii COVID-19, co może być przydatnym materiałem edukacyjnym dla personelu podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 2

Wątroba to jeden z największych organów organizmu. Jest zlokalizowana w górnej części jamy brzusznej, tuż pod przeponą. Zbudowana jest w 95% z komórek zwanych hepatocytami. Ma zdolności regeneracyjne. U dorosłego człowieka, o przeciętnej budowie ciała, jej waga oscyluje w granicach 1,5 kg. Jest bardzo ważnym narządem, gdyż pełni wiele istotnych funkcji, niezbędnych do utrzymania zdrowia i życia. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych na temat wątroby i jej wpływu na właściwe funkcjonowanie zdrowego stylu życia przez personel podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 2

Jonogram to analiza diagnostyczna pozwalająca na określenie stężenia poszczególnych pierwiastków i związków w organizmie człowieka. Badanie to jest wykonywane w celu rozpoznania schorzeń, które leżą u podstawy upośledzenia gospodarki wodno-elektrolitowej ustroju. Celem procedury jest zastosowanie jonogramu jako wskaźnika diagnostycznego przez personel podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 2

Cukrzycato grupa chorób metabolicznych, którą charakteryzuje podwyższony poziom glukozy w płynach biologicznych (tzw. hiperglikemia). Jest ona defektem produkcji lub działania anabolicznego hormonu peptydowego, tj. insuliny wydzielanej przez komórki beta wysp trzustkowych. Insulina odgrywa bazalną rolę w procesach metabolizmu węglowodanów, białek i tłuszczów. Cukrzyca nie jest chorobą jednolitą, wyróżnia się kilka jej postaci. Za najbardziej rozpowszechnioną uznaje się cukrzycę typu 2 (ang. Non-Insulin Dependent Diabetes Mellitus, w skrócie NIDDM); ok. 80% przypadków. Celem procedury jest zastosowanie retrospektywnego wskaźnika diagnostycznego w celu oceny skuteczności leczenia cukrzycy przez personel podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 2

W ostatnim czasie takim stresorem dla nas wszystkich jest wojna na Ukrainie, czyli wydarzenie, które ma dużą siłę oddziaływania na ludzki umysł. Jest to stresor poważny, bo może powodować zmianę planów życiowych, zmianę o znaczeniu negatywnym, bo uderzającą w podstawowe ludzkie potrzeby, potrzeby materialne i emocjonalne. Ryzyko dalszego rozprzestrzenienia się wojny powoduje utratę poczucia bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa psychicznego. Mamy tu do czynienia ze stresem negatywnym, który może prowadzić do wielu poważnych zaburzeń psychicznych, w tym depresji. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących stanu psychicznego wywołanego stresem/atakiem paniki w związku z wojną na Ukrainie wśród pacjentów podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 2

Szczepienia ochronne przeciwko COVID-19 wpływają pozytywnie nie tylko na stan fizyczny organizmu człowieka, lecz także na jego stan psychiczny. Psychika i nastawienie do życia osób zaszczepionych jest w lepszej formie, a pacjenci zaszczepieni przeciwko COVID-19 mają niższy poziom stresu, większe poczucie bezpieczeństwa. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących wpływu szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 na stan psychiczny wśród pacjentów podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »

Certyfikat rzetelności Laur zaufania SMB logo Top firma
   

Klub Menedżera

   

Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia
i korzystaj z benefitów!

   Zobacz ofertę
   

Klub Menedżera