Aktywne filtry:
Wyłącz filtry

Gotowe procedury pomogą Ci dbać o jakość w placówce medycznej i skutecznie zwiększać bezpieczeństwo pacjenta. Zmniejszysz także liczbę zgłaszanych roszczeń z powodu ewentualnych zakażeń, do których mogło dojść w placówce medycznej.

procedura 2

Wydolność fizyczna organizmu jest ważnym wskaźnikiem ogólnego stanu zdrowia. Najlepszym miernikiem wydolności fizycznej jest wskaźnik maksymalnej zdolności pobierania tlenu –V02 max, czyli miara tlenowej wydolności organizmu. Aby uzyskać dobrą wydolność fizyczną, należy też pamiętać o właściwej diecie i odpowiednim grafiku posiłków. Celem procedury jest szerzenie działań edukacyjnych dotyczących wydolności fizycznej organizmu i metod jej oceny wśród pacjentów podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 2

Szczepienia przeciwko COVID-19 zgodnie z rekomendacjami ministra zdrowia uważa się za potrzebne w jak najszerszej skali wśród uchodźców z Ukrainy. Wyszczepienie przeciwko COVID-19 do 24 lutego 2022 r. wynosiło około 34%. Celem procedury jest szerzenie działań profilaktycznych przez wakcynację dotyczących nowej choroby zakaźnej COVID-19 wśród pacjentów podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 2

We współczesnej opiece medycznej wenflon stanowi bardzo istotny jej element. Dzięki niemu nie musimy pacjenta kłuć wielokrotnie, co powoduje, że opieka jest sprawniejsza i bezpieczniejsza. Celem procedury jest umożliwienie bezpiecznego zakładania i wyjmowania wenflonu przez personel medyczny.

Pobierz procedurę »
procedura 2

Cewnikowanie czasowe bądź stałe niesie za sobą ryzyko zakażenia. Celem procedury jest zapoznanie personelu z potencjalnym ryzykiem zakażeń odcewnikowych, aby móc im zapobiegać.

Pobierz procedurę »
procedura 2

Zakażenia szpitalne stanowią poważny problem współczesnego szpitalnictwa. Istotne jest, aby skutecznie im zapobiegać. Celem procedury jest profilaktyka zakażeń szpitalnych, co przyczynia się do zmniejszenia ich liczby i powikłań z nimi związanych.

Pobierz procedurę »
procedura 2

Najcięższym niepożądanym odczynem poszczepiennym jest wstrząs anafilaktyczny po podaniu szczepionki. Dlatego punkt szczepień koniecznie musi być wyposażony w zestaw przeciwwstrząsowy. Celem procedury jest określenie sposobu postępowania w punkcie szczepień na COVID-19 w razie wstrząsu w pacjenta po podaniu preparatu szczepionkowego.

Pobierz procedurę »
procedura 2

Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom i pacjentom, placówki ochrony zdrowia koniecznie muszą odpowiednio przygotować wszystkie pomieszczenia znajdujące się w placówce, tak aby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dodatkowo personel medyczny i niemedyczny każdej placówki zobowiązany jest do przestrzegania procedur, aby chronić siebie oraz pacjentów. Celem procedury jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w dobie COVID-19.

Pobierz procedurę »
procedura 2

Początkowo inwazyjna choroba meningokokowa przypomina przeziębienie – pojawiają się objawy niespecyficzne, wśród których należy wymienić: nudności, wymioty, wysoka temperatura), co może być pomylone z COVID-19 bądź grypą. Szczepienia przeciwko meningokokom nie są finansowane z budżetu państwa. Celem procedury jest szerzenie działań profilaktycznych przez szczepienie przeciw nowej chorobie zakaźnej meningokokom wśród pacjentów podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »
procedura 2

U pacjentów podejrzanych o COVID-19 najbardziej istotnym narzędziem diagnostycznym jest wykrycie RNA wirusa w wymazie pobranym od pacjenta bądź wystąpienie objawów klinicznych charakterystycznych dla COVID-19. Celem procedury jest opracowanie wytycznych związanych z wykorzystaniem oznaczenia przeciwciał w diagnostyce i monitorowaniu skuteczności odpowiedzi immunologicznej na szczepienie przeciwko COVID-19.

Pobierz procedurę »
procedura 2

Warianty koronawirusa Delta i Delta Plus wykryto po raz pierwszy raz w Indiach. Są to wysoce zaraźliwe, najbardziej zakaźne spośród wariantów SARS-CoV-2 do tej pory poznanych. Podstawowe objawy infekcji wariantem Delta: ból głowy, gardła oraz katar. Lekarze indyjscy zaobserwowali nierejestrowane wcześniej przy innych wariantach symptomy: zaburzenia słuchu, ciężkie zakrzepy krwi, zapalenie migdałków, zaburzenia gastryczne, które są tak poważne, że mogą prowadzić nawet do obumierania tkanek i rozwoju gangreny. Celem procedury jest szerzenie działań profilaktycznych przez wakcynację dotyczących nowej choroby zakaźnej COVID-19 (wariantu koronawirusa DELTA) wśród pacjentów podmiotu leczniczego.

Pobierz procedurę »

Certyfikat rzetelności Laur zaufania SMB logo Top firma
   

Klub Menedżera

   

Dołącz do klubu Menedżera Zdrowia Ochrony Zdrowia
i korzystaj z benefitów!

   Zobacz ofertę
   

Klub Menedżera