Lipiec 2016
Doświadczenia pacjentów, warto je wykorzystać w zarządzaniu wizerunkiem placówki
Doświadczenia obecnych pacjentów, jak i informacje, które docierają do tych przyszłych – potencjalnych, kształtują wyobrażenie o naszej placówce i silnie wpływają na podjęcie decyzji o skorzystaniu w naszej oferty. Dlaczego nie warto tego bagatelizować?
Czerwiec 2016
Zarządzanie doświadczeniem pacjenta – czy zwracamy na nie uwagę?
Niestety zbyt wiele placówek medycznych działa tak, jakby przewagę konkurencyjną tworzyły przede wszystkim indywidualne cechy realizowanych usług niż kompetencje do kreowania doświadczenia pacjentów, budowania trwałych relacji na jego bazie.
Maj 2016
Jak prowadzić profil placówki medycznej na Instagramie
Coraz więcej placówek medycznych ma świadomość, że w działaniach marketingowych, szczególnie z obszaru public relations, koniecznością jest marketing treści (content marketing), oczywiście w tej branży rozwijany wokół zagadnień edukacji zdrowotnej. Coraz szerzej przebija się, również w tej branży, edukacja w obrazkach, zainteresowanie tworzeniem i publikowaniem infografik, atrakcyjnych grafik i zdjęć, a w ślad za nimi – otwarcie na nowe, atrakcyjne kanały komunikacji takie jak Instagram.
Styczeń 2016
Ku lepszej komunikacji z pacjentem
Wiele mówi się o komunikacji lekarza z pacjentem, niewiele zaś o tym, jaka jest rola w kształtowaniu postaw i zachowań ogółu pacjentów (np. w środowisku szpitala), gdy jedni chorzy silnie oddziałują na drugich.
Grudzień 2015
Raport OECD: Lekarze nie są przygotowani do kontaktu z pacjentem
Raport OECD Health at a Glance 2015, którego wyniki opublikowano w polskich mediach 20 listopada b.r. pokazał, jak pacjenci oceniają lekarzy przyjmujących ich w szpitalach czy przychodniach rejonowych.
Październik 2015
By świecić przykładem…
W dbałości o kształtowanie wizerunku lekarzy dominuje przeświadczenie o mocy działań public relations (szczególnie w sieci) – począwszy od działań w mediach społecznościowych po prowadzenie bloga. Znacznie silniej niż analiza własnej osoby, swojej postawy wobec ludzi, empatii, jak i profesjonalizmu, nie kończącego się na prezentacji tytułu naukowego czy przeświadczeniu własnym o szerokich kompetencjach merytorycznych, pozyskanych na studiach i szkoleniach.
Wrzesień 2015
Działania brandingowe – czego mogę się spodziewać
Wciąż wiele podmiotów z branży ochrony zdrowia niechętnie sięga po profesjonalne wsparcie wizerunkowe. Choć świadomość marketingowa rośnie – w ostatnich 4 latach progres w tej branży jest znaczny, co widać na wielu konferencjach, kongresach i szkoleniach – wciąż wielu decydentów woli ograniczyć się do przypadkowych działań w mediach społecznościowych (prowadzonych w wolnej chwili przez panią recepcjonistkę czy pracownika administracji przychodni lub kliniki), do zlecenia opracowania logo i materiałów POS (jak broszury, foldery czy ulotki) czy plakatów prezentowanych w swojej placówce.
Sierpień 2015
Pozycjonowanie marki w ochronie zdrowia
Planując rozwój firmy i działania strategiczne na rynku, na którym działa NZOZ dochodzimy w pewnym momencie do etapu, kiedy trzeba podjąć decyzję o tym, jak – względem konkurencji – ulokujemy własną placówkę. Oczywiście dla dojrzałej firmy jest to zadanie nieco łatwiejsze, gdyż konkurencja na ogół jest nam znana, sami wypracowaliśmy sobie wizerunek, dzięki któremu już jesteśmy jakoś postrzegani w społeczności lokalnej (kwestia czy do końca tak, jakbyśmy sobie tego życzyli) i nie tylko mamy wyobrażenie o klientach, ale już całkiem dobrze znamy dotychczasowych.
Czerwiec 2015
Lekarz buduje swoją markę
Wraz z rosnącą świadomością marketingową wielu lekarzy specjalistów oraz konkurencyjnym rynkiem (szczególnie w największych miastach) rośnie zainteresowanie działaniami wizerunkowymi, o których – nieco na wyrost – można powiedzieć, że rozwijają personal branding, silną markę lekarza, której wszakże nie sposób promować konwencjonalnie (jak w innych zawodach) ze względu na restrykcyjne ograniczenia prawne.
Maj 2015
Co szwankuje w komunikacji w Internecie między światem nauki i medycyny a pacjentami?
Media społecznościowe szybko i skutecznie potrafią tak oddziaływać na ludzi, by forsować różne teorie na temat zdrowia i np. samoleczenia (nie mówiąc o modach antyszczepionkowych czy wspieraniu healthismu, rozwoju ortoreksji czy medykalizacji). Dlaczego znacznie mniej skutecznie przekonują o racjach forsowanych przez lekarzy?
- « pierwsza
- «
- 1
- 2
- 3
- 4
- »
- ostatnia »